Melodrip wprowadza na rynek Colum, stożkowy Brewer Zero-Bypass Daily Coffee News by Roast Magazine

Zaparzacz do kawy DCN Melodrip

Mini Dripper Melodrip Colum. Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Melodrip.

Ręczny producent sprzętu do parzenia Melodrip wprowadza na rynek własny browar, zespół przelewowy ze stożkowym dnem o nazwie Colum.

Wyposażony w stożkowy uchwyt filtra ze stali nierdzewnej, który podtrzymuje kolumnę ze szkła borokrzemianowego, zaparzacz został zaprojektowany w celu wyeliminowania efektu znanego jako obejście, w którym woda przepływa na zewnątrz złoża do parzenia kawy, a nie przez nie.

Zamówienia w przedsprzedaży na Melodrip Colum Mini Dripper rozpoczęły się dzisiaj przez Kampania IndieGoGo. Urządzenie jest drugim produktem małej kalifornijskiej firmy, po tytułowym narzędziu przelewowym, które wprowadziła około pięć lat temu.

Kroplownik z filtrem DCN Melodrip

W popularnej teorii parzenia woda, która omija złoże kawy, nie przyczynia się do ekstrakcji podczas parzenia, co prowadzi do niezrównoważonego i mniej wydajnie ekstrahowanego kubka. Doprowadziło to do pojawienia się nowych browarów obiecujących „zerowe obejście” dla dokładniejszej ekstrakcji, umożliwiając baristom wybór, czy rozcieńczyć filiżankę po zaparzeniu.

Stożkowy format Colum reprezentuje odejście od browarów, w większości z płaskim dnem, które do tej pory zaludniały pole gry z zerowym obejściem. Prekursorami w tej dziedzinie są płaskie dno Zaparzacz trykolatu który pojawił się w Australii w 2018 roku i większy browar NextLevel, który pojawił się na rynku w marcu 2021 roku. Hiszpański producent filtrów papierowych Sybarysta zachwalał właściwości zmniejszające bypassy swoich filtrów Fast Flat, które zostały wprowadzone na rynek w styczniu tego roku.

W Colum część pomiędzy szklaną kolumną a uchwytem filtra, zwana pierścieniem filtra, uszczelnia szkło przed papierem, zapewniając efekt zerowego obejścia. Grzbiety w podstawie Colum są również zoptymalizowane pod kątem zachowania efektu zerowego obejścia przy jednoczesnym zachowaniu charakterystyki przepływu stożkowego browaru, według założyciela Melodrip Raya Murakawy.

DCN Melodrip do parzenia kawy

„Oryginalne kroplowniki stożkowe miały na celu uproszczenie metody filtrowania nel-drip/tkanina dla użytkownika domowego, tak wiele wewnętrznych żeber stożkowych rozciągało się od dołu do góry, aby umożliwić boczny przepływ płynu w przypadku dużych, opuchniętych nalotów i dużych dawek ( +25 g), które były standardem na początku” – powiedział niedawno Murakawa DCN w e-mailu. „Przewiń o dekadę do mniejszych jednorazowych dawek i różnych stylów nalewania, od lekkich do ciężkich, ta swobodnie płynąca konstrukcja wielu tradycyjnych dripperów nie jest idealna dla wszystkich potrzeb w zakresie warzenia”.

Głównym celem oryginalnego urządzenia Melodrip jest kontrolowanie strumienia wody z czajnika przelewowego, aby dokładniej kontrolować, jak woda miesza fusy. Colum można używać z narzędziem Melodrip lub bez niego.

Fusy z kawy DCN Melodrip Colum

„Wąska komora Colum tworzy stosunkowo wyższą i grubszą gnojowicę, poprawiając filtrację gnojowicy, zapewniając super czysty kubek, podobny do stożkowego drippera” – powiedział Murakawa. „Colum jest czystszy niż standardowy dripper bez Melodrip, chociaż używanie Melodrip do utrzymania stabilnej zawiesiny podczas nalewania i perkolacji zwiększy klarowność i ekstrakcję smaku”.

Niewielki rozmiar papierowych filtrów Colum Mini Dripper jest również zamierzony. Chociaż mieszczą dawki od około 12 do 30 gramów kawy na jedną lub dwie zaparzone filiżanki, papierowe filtry Colum zawierają mniej więcej połowę ilości papieru używanego w browarach o porównywalnych rozmiarach.

„Naszym preferowanym profilem filiżanki jest ekstremalna klarowność smaku przy wysokiej ekstrakcji, a Colum odzwierciedla tę wizję” – powiedział Murakawa. „Projekt Colum bez bypassu działa niezależnie od medium filtracyjnego, ale nasze decyzje projektowe koncentrowały się na potencjale smaku i ekstrakcji oraz zrównoważonym rozwoju. Nie oznacza to jednak, że nie eksperymentujemy z opcją filtra wielokrotnego użytku”.

Filtr papierowy DCN Melodrip Colum

Filtr Melodrip Colum (po prawej) w porównaniu ze standardowym stożkowym filtrem przelewowym.

Według firmy system pierścieniowo-kolumnowy Colum jest również kompatybilny z innymi browarami przelewowymi.

Powiedział Murakawa: „Obecnie testujemy kompatybilne kroplowniki, więc przedstawimy listę najlepiej dopasowanych kroplowników na rynku”.

Obecnie oczekuje się, że browary Colum zamówione w ramach kampanii crowdfundingowej trafią do klientów latem 2023 roku. Szacunkowa cena detaliczna Colum wyniesie około 75 USD, co obejmuje zestaw 25 filtrów.


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *