Mięso roślinne UNLIMEAT Gyudon jest już dostępne w 450 restauracjach Sukiya w Chinach

Sukijaglobalna sieć restauracji specjalizująca się w japońskim gyudon serwuje teraz UNLIMEATPlant Energy Don Series we wszystkich swoich restauracjach w Chinach.

NIEOGRANICZONY jest południowokoreańską marką skoncentrowaną na opracowywaniu alternatywnych produktów mięsnych pochodzenia roślinnego z wykorzystaniem w procesie produkcyjnym produktów z recyklingu, przyczyniając się w ten sposób do zmniejszenia marnotrawstwa żywności.

Dziewięć miesięcy temu firma UNLIMEAT nawiązała współpracę z siecią restauracji, aby wprowadzić swój roślinny gyudon mięsny w 15 lokalizacjach. Po sukcesie pozycji w menu, obie strony zdecydowały się rozszerzyć ofertę na wszystkie lokalizacje sieci restauracji w Chinach, a rozszerzenie wejdzie w życie 15 września.

UNLIMEAT_Sukiya
© UNLIMEAT

Seria Energy Don

Plant Energy Don jest roślinną wersją gyudona, wykonaną z produktów firmy UNLIMEAT Koreańskie mięso BBQ na bazie roślin. Gyudon to japońskie danie z miski ryżu (potrawy z miski ryżu nazywane są w Japonii donburi, stąd nazwa Plant Energy Don) zwieńczone cienko pokrojoną wołowiną i cebulą duszoną w łagodnie słodkiej soi, jak opisuje to Sukiya na swojej stronie internetowej.

Seria Energy Don serwowana w restauracjach Sukiya w Chinach oferuje cztery kombinacje roślinnego mięsa gyudon firmy UNLIMEAT, opisane przez firmę w następujący sposób:

  • Plant Energy Don: delikatnie ugotowane mięso roślinne zmieszane z cebulą i polane słodko-słonym sosem umami.
  • Cheese Plant Energy Don: od trzech do czterech kremowych serów w połączeniu z mięsem roślinnym.
  • Tomato Plant Energy Don: mieszanka świeżego sosu pomidorowego i mięsa roślinnego.
  • The Green Bean Energy Don: pikantna marynowana zielona fasolka i mięso roślinne, bogate w białko i energię.
koreański grill na bazie roślin ze świeżych roślin
© UNLIMEAT

Perspektywa międzynarodowa

Po sukcesie w swojej koreańskiej ojczyźnie, UNLIMEAT staje się popularny w Stanach Zjednoczonych, gdzie w styczniu tego roku wypuścił na rynek roślinną wołowinę i wieprzowinę BBQ z reklamami billboardowymi na nowojorskim Times Square, a latem tego roku rozszerzył działalność na GTFO It’s Vegan i Amazon.

Oprócz produktów skoncentrowanych na Azji, firma opracowała niedawno roślinne pepperoni i mortadelę, swoje pierwsze produkty o charakterze europejskim. Kyle Kim, CTO firmy UNLIMEAT, skomentował wówczas: „Jestem pewien, że UNLIMEAT to jedyny produkt, który nie odkształca się nawet po ugotowaniu. Dzieje się tak dzięki naszemu tłuszczowi roślinnemu wykonanemu ze składników pochodzenia roślinnego, takich jak olej kokosowy. UNLIMEAT Pepperoni zawiera około 15% tłuszczu roślinnego UNLIMEAT, dzięki czemu zachowuje wilgoć nawet po ugotowaniu.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *