Mięso Umami i Ingredion wspólnie opracowują kultowe ciasta i filety rybne – vegconomist

Startup z singapurskich upraw owoców morza Mięso Umami ma być gospodarzem prywatnej imprezy inauguracyjnej, podczas której zaprezentowane zostaną pierwsze prototypy firmy zajmujące się hodowlą ryb, opracowane we współpracy z amerykańską firmą zajmującą się rozwiązaniami w zakresie żywności Składnik.

Podczas wydarzenia zadebiutują ciastka rybne w stylu tajskim i filety rybne w cieście, wykonane z hodowanych komórek rybnych przy użyciu zastrzeżonej technologii Umami.

Produkty dla ekskluzywnych restauracji

Mihir Pershad, założyciel i dyrektor generalny Umami Meats, powiedział: „Cieszymy się, że możemy zaprezentować nasze pierwsze ustrukturyzowane prototypy. Dzięki tej prezentacji produktów naszym celem jest zademonstrowanie wszechstronności naszych ryb hodowlanych i szerokiej gamy pożądanych produktów strukturalnych, które planujemy dostarczać za pośrednictwem ekskluzywnych restauracji w miarę postępujących zmian regulacyjnych zachodzących na każdym z naszych docelowych rynków startowych”.

Partnerstwo z Ingredion, które zostało ogłoszone podczas Singapuru 2022 Tydzień rolno-spożywczypomoże firmie Umami uprawiać produkty z upraw rybnych przy użyciu konstrukcji rusztowań opracowanych przez firmę Ingredion. Rohit Tipnis, starszy dyrektor ds. sprzedaży i usług technicznych w Ingredion, powiedział: „Współpraca poprawi jakość produktów Umami”.

różne gatunki ryb leżą w lodzie
© Mięso Umami

Strategiczne kroki dla ryb hodowlanych

Po ujawnieniu hodowanych przez firmę kulek rybnych laksa w sierpniu i niedawnym ogłoszeniu patentu na technologię owoców morza z hodowli komórkowej, Mięso Umami podejmuje strategiczne kroki w kultywowanej przestrzeni komórkowej.

W marcu Umami zebrała 2,4 miliona dolarów w rundzie pre-seed, wykorzystując fundusze na dalszy rozwój firmy Pożywki wzrostowe pochodzące z roślin i alg oraz ich jednokomórkowy proces macierzysty do zakładania komórek. Obietnica Umami, że zaopatruje rynek bez połowu, bez mikroplastików, bez rtęci i bez wpływu na środowisko, owoce morza mogą wkrótce nadejść. W oczekiwaniu na zatwierdzenie przez organy regulacyjne, Umami planuje wprowadzić oba produkty do sierpnia 2023 r.

„Innowacja leży u podstaw naszego partnerstwa z Umami Meats. Praca z uprawnymi owocami morza i mięsem to kolejny krok w kierunku zrównoważonych innowacji” – powiedział Rohit Tipnis. „Dzięki tej współpracy Ingredion wprowadził funkcjonalny system, który zapewnia idealną teksturę i strukturę ciastom rybnym w stylu tajskim. Umami Meats z powodzeniem wykorzystał doświadczenie firmy Ingredion w zakresie formułowania i obszerne portfolio zrównoważonych rozwiązań, aby wprowadzić na rynek produkt o smaku, konsystencji i smaku preferowanym przez konsumentów” – dodał.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *