Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w Aeropressie 2022

Koleżeństwo oddolne (grassroots zamierzona) trwa nadal podczas tegorocznych mistrzostw Stanów Zjednoczonych.

JOSH TAVES
SPECJALNE DLA MAGAZYNU BARISTÓW

Zdjęcia autorstwa Josha Tavesa

Mistrzostwa AeroPress od dawna są monarchą mistrzostw kawy oddolnej – dokładnie od 14 lat. Podczas gdy prawie każda inna forma sportów związanych z kawą została dokooptowana i uprawiana przez nasze oszalałe na punkcie mediów społecznościowych pragnienie wzięcia czegoś zabawnego i drobnego i „uczynienia z tego rzeczy”, Mistrzostwa AeroPressu pozostały, cóż… małe.

Szczerze mówiąc, myślę, że dlatego ludzie to lubią. Pod koniec dnia, bez względu na to, ilu obserwujących na Instagramie, sponsorów lub pisarzy medialnych przyciągają mistrzostwa AeroPress, nadal składają się one z garstki ludzi na zapleczu lub na bocznej scenie, którzy spotykają się, by zaparzyć kawę w prosty i pyszny sposób. Od ponad dekady czekam, aż mistrzostwa AeroPress trafią do głównego nurtu; po prostu nie będą. Uwielbiam to.

Mistrzostwa US AeroPress pozwoliły zawodnikom zrobić wszystko, co uznali za konieczne, aby stworzyć idealny kubek. Obejmowało to pielęgnację, sortowanie, szlifowanie na zamówienie,
i zmienny skład chemiczny wody.

Klimat

Nigdy wcześniej nie wpisałem śmiechu w artykule, ponieważ czuję, że najlepiej zostawić je na krótkie żarty między przyjaciółmi, ale myślę, że ten cytat z Mistrzostwa Świata w Aeropressie strona może na to zasługiwać:

„Nie przepadamy za zasadami i przepisami – wyssały zabawę i integrację z innych konkursów kawowych”.

Hahaha. Idealny.

Kiedy więc mistrzostwa USA AeroPress znalazły się w niewielkiej odległości od miejsca, w którym mieszkam, zdecydowałem się na wyprawę, aby zobaczyć to na własne oczy. Aby być uczciwym, widziałem już mistrzostwa USA AeroPress, ale zwykle wiązało się to z kilkoma piwami, mnóstwem ludzi do pogawędki, a ja tak naprawdę nie zwracałem na to uwagi. Byłem podekscytowany, że spędzę trochę więcej czasu, obserwując akcję z pierwszej ręki. Nie ma zawodów kwalifikacyjnych do Mistrzostw USA AeroPress, więc stawka była wysoka, ponieważ jeden z 17 zawodników z całego kraju miał reprezentować USA na Mistrzostwach Świata AeroPress.

Laboratorium szkoleniowe Tinker Coffee Co. było świetną przestrzenią do organizacji US AeroPress Championship.

Wykopaliska

Tinker Coffee Co. w Indianapolis zorganizowali wydarzenie w swoim laboratorium treningowym, które miało mnóstwo miejsca na barze na wyścigi trzech zawodników warzących w tym samym czasie. Zawodnicy mieli 5 minut na zrobienie i podanie kawy. Wszyscy konkurenci używali tej samej kawy (dostarczonej przez Tinkera) i od nich zależało zastosowanie przepisu, techniki i stylu przygotowania, które najlepiej pasują do tej kawy. Niektórzy przynieśli własne młynki, inni przygotowywali całe ziarna, a jeszcze inni przesiewali fusy. Wszyscy ciężko pracowali, wkładali w to serce i świetnie się bawili.

Wszyscy uczestnicy włożyli wiele wysiłku w swoje 5-minutowe prezentacje, aby zapewnić sędziom jak najlepszy smak.

Rozsądne podejście

Format sędziowania był mniej więcej tak luźno-gęsty i uduchowiony, jak można by sądzić powyższy cytat. Trzej sędziowie mieli różne stopnie doświadczenia w kawie (jednym był Hugo Cano, mistrz US AeroPress 2021). Poświęcili kilka minut na spróbowanie wszystkich trzech kaw w każdym ogniu, splunięcie i zastanowienie się, a następnie, licząc do trzech, wskazali swoją ulubioną. Szczęśliwy piwowar, który wskazał najwięcej palców na swój kubek, mógł przejść do następnej rundy w nadziei, że więcej palców zostanie wytkniętych za ich uległość. Trzy biegi później wyłoniono mistrza.

Jury bardzo poważnie potraktowało swoje zadanie podczas mistrzostw US AeroPress.

The Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w AeroPressie sprostał swoim oddolnym szumom. Degustacja tej samej kawy interpretowanej na wiele różnych sposobów przez wielu różnych ludzi o różnych osobowościach — przy użyciu zaparzacza tak dynamicznego jak AeroPress — to jedno z ciekawszych doświadczeń, jakie miałem w świecie kawy.

Wynik

Na zakończenie weekendu na scenie stanęło trzech zawodników, którzy otrzymali wyróżnienia za swoje przepisy. Cecil Cope z Kawa Stone Creek w Milwaukee zajął trzecie miejsce, bohater z rodzinnego miasta Luke Speers Kawa Ambersona zajął drugie miejsce, a najwyższe wyróżnienie zajął Daniel Soria z Typowe Chicago. Finałowe eliminacje odbywały się na większej scenie przed pełną publicznością (Tinker był gospodarzem Amerykańskie CoffeeChamps eliminacje w ten sam weekend) i było to zabawne wydarzenie.

Towarzystwo wśród uczestników imprezy było wszechobecne. Tutaj Luke Speers (z lewej) i Daniel Soria dopingują się nawzajem podczas biegu finałowego.

Daniel Soria będzie reprezentował USA w Mistrzostwa Świata w Aeropressie w Vancouver, BC, za kilka tygodni, dzięki wielu sponsorom, którzy nadal inwestują w tę kulturę gruntów.

Niech żyją mistrzostwa AeroPress.

O AUTORZE

Josha Tavesa jest dyrektorem ds. rozwoju biznesu Piekarniki kuchenne w Michigan i
twórca CuppingBrewer.com. Jest także finalistą USBC 2017, więc zna się na rzeczy
wiele różnych gadżetów do kawy. W branży kawowej pracuje od 2006 roku i czerpie z tego przyjemność
korzystając ze wszystkich wspaniałych przygód na świeżym powietrzu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *