Mommus zostaje pierwszym hiszpańskim wegańskim serowarem, który otrzyma inwestycję – vegconomist

Hiszpański wegański serowar mamusia ma wejść do hiszpańskich supermarketów po tym, jak została pierwszą hiszpańską firmą produkującą sery wegańskie, która otrzymała inwestycje.

Jak donosi dziś gazeta Valenciano plac alicanteMommus połączył siły z walencką grupą Dacsa, aby dostarczać wegańskie sery i pasty do hiszpańskich supermarketów. „Wejście grupy z Walencji do stolicy Mommus pozwoli firmie zwiększyć swoje moce produkcyjne i rozszerzyć sieć dystrybucji asortymentu produktów, jednocześnie stając się pierwszym hiszpańskim producentem serów wegańskich, który otrzyma inwestycje” – czytamy w publikacji.

Trufla-Mommus
© Mamuśka

Po raz pierwszy pisaliśmy o Mommusie w 2020 roku, kiedy ten rzemieślniczy serowar z małego miasteczka Elche został uznany za jeden z najlepszych serów na świecie. Szerokie portfolio wegańskich serów firmy obejmuje między innymi wegański camembert, serek śmietankowy, ser pleśniowy, czarny czosnek, wędzony i truflowy (na zdjęciu).

Kiedy wegański camembert marki, stworzony w 70% z orzechów nerkowca pokrytych penicyliną camemberti, aby zapewnić typową białą powłokę camembertu, został nagrodzony miliardami dwa lata temu, był to „kamień milowy” dla firmy i znacząco przyczynił się do jej sukces, według dyrektor generalnej Cristiny Quinto.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *