Mycorena i Revo Foods opracują „całkowicie nowy realistyczny segment produktów mięsnopodobnych” dla Alt Seafood

Specjalista od mykoprotein Mykorenia i drukowany w 3D ekspert ds. owoców morza Revo Foods rozpoczęli współpracę badawczą w celu opracowania mykoproteiny odpowiedniej do drukowania 3D produktów z owoców morza.

„Wierzymy, że stworzymy naprawdę wyjątkowe produkty”

Według firm, mykoproteina do nadruku będzie miała miękką włóknistą konsystencję, jasny kolor i neutralny smak, dzięki czemu będzie szczególnie odpowiednia jako alternatywa dla owoców morza.

Jak mówi austriacka firma Revo Foods: „Dzięki możliwości połączenia mięsnych właściwości mykoproteiny z nieograniczonymi możliwościami kształtowania druku 3D żywności, można stworzyć zupełnie nowy realistyczny segment produktów mięsnopodobnych”.

REVO x Mycorena
Zdjęcie dzięki uprzejmości Revo Foods

Revo Foods opracowuje nowe technologie przetwarzania żywności, w tym technologię 3D, dla roślinnych produktów z owoców morza, w tym alternatywnych produktów z łososia i tuńczyka, które już odnoszą sukcesy w handlu detalicznym w całej Europie. Niedawno Revo ogłosiło wprowadzenie na rynek austriacki nowych produktów Revo Gravlax, Revo Salmon Spread i Revo Tuna Spread, które zostaną wprowadzone na rynek w Niemczech, Danii i Wielkiej Brytanii.

Ogromny potencjał

„Mykoproteina jest bardzo interesującym składnikiem wegańskich alternatyw dla owoców morza, jednak wcześniej byliśmy ograniczeni w stosowaniu jej w naszym zastrzeżonym procesie drukowania żywności 3D, ponieważ zmieniło się zachowanie włókien. Dzięki tej nowej współpracy z Mycoreną widzimy ogromny potencjał do dalszego rozwoju mykoproteiny do druku, która może podnieść alternatywy dla mięsa / owoców morza na wyższy poziom jakości, niezbędny do przyjęcia przez konsumentów na dużą skalę – mówi Robin Simsa, dyrektor generalny Revo Foods.

Plastry łososia Revo Foods
© Revo Foods

Szwedzka Mycorena, która stworzyła zastrzeżone białko o nazwie Promyc, wzrosła w siłę po tym, co twierdziła, że ​​jest największym alternatywnym białkiem Serii A w krajach skandynawskich, do kwoty 24 milionów euro w marcu.

W październiku Mycorena zatrudniła Bernharda Ilerupa z Quorn jako szefa ds. rozwoju handlowego i tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy nawiązała współpracę z takimi markami, jak Lantmännen, Tetra Pak, Peas of Heaven i Rebl Eats.

Technologia MIĘSO dla kurczaka
© Mycorena

„Zawsze interesowaliśmy się drukiem 3D żywności i widzieliśmy, że stworzenie nadającego się do druku materiału grzybni prawdopodobnie otworzyłoby drzwi do tworzenia niesamowitych, unikalnych produktów. Dzięki tej technologii możliwości tekstury i formy są na innym poziomie w porównaniu z obecnymi analogami mięsa, ograniczone jedynie wyobraźnią, a nie metodami przetwarzania” – mówi Paulo Teixeira, CIO w Mycorena.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że w końcu możemy ujawnić naszą współpracę z Revo Foods. Wierzymy, że stworzymy tutaj naprawdę wyjątkowe produkty, które ułatwią konsumentom cieszenie się pysznymi owocami morza w zdrowy i zrównoważony sposób” – dodaje Kristina Karlsson, kierownik ds. badań i rozwoju w Mycorena.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *