Nagradzana marka Nojo wprowadza na rynek sosy do gotowania na bazie roślin w Co-op UK

Marka z siedzibą w Londynie Nieprzyjemny wprowadziła na rynek trzy sosy do gotowania na bazie roślin — Tahini Noodle, Teriyaki i Sesame — w 114 sklepach Co-op w całej Wielkiej Brytanii.

Sos Teriyaki okazał się wcześniej szczególnie popularny — jest to najlepszy produkt Amazon’s Choice w tej kategorii i najwyżej oceniany sos na Ocado. Wszystkie trzy sosy są wolne od glutenu, cukru rafinowanego i sztucznych dodatków.

„Cieszę się, że Co-op wspiera tak wiele niezależnych marek”

Niedawno Nojo zdobył nagrodę Small Business 100 Award i współpracował z Holy Carrot, londyńską restauracją, która została otwarta w zeszłym roku w celu zmiany postrzegania żywności pochodzenia roślinnego. Firma jest certyfikowanym B-Corpem, który koncentruje się na zrównoważonym rozwoju, wykorzystując całkowicie nadające się do recyklingu i wolne od plastiku opakowania.

© Nojo

Sosy wegańskie

Co-op wcześniej wspierał innych producentów sosów na bazie roślin, takich jak The Vurger Co. — marki Cheezy Vegan Sauce wprowadzony na początku tego roku w setkach lokalizacji Co-op. Rosnąca liczba dostępnych wegańskich sosów, dressingów i past do smarowania odzwierciedla fakt, że rynek szybko się rozwija. Na całym świecie oszacowano, że w 2020 r. będzie ona warta 204,3 mln USD, a przewiduje się, że do 2027 r. osiągnie 327 mln USD.

„Cieszę się, że Co-op wspiera tak wiele niezależnych marek”, powiedziała założycielka Nojo, Simona Deifta. „Widząc produkty Nojo trafiające na półki w Co-op, oznacza to, że jedzenie roślinne jest łatwiejsze dla wszystkich i w bardziej przystępnej cenie. Cieszymy się, że możemy to umożliwić, pozostając wiernymi naszym zasadom zrównoważonego rozwoju”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *