Najlepsze książki o kawie wszech czasów (aktualizacja 2022) – Nomad Coffee Club

Przemysł kawowy zmienił się dramatycznie w ciągu ostatnich kilkuset lat. Istnieje wiele informacji i wiedzy na temat palenia kawy, których możesz się nauczyć, aby poszerzyć swoją obsesję na punkcie kawy i doświadczenia poza jej piciem.

Dla tych, którzy lubią czytać, istnieje wiele wspaniałych książek do kawy, które warto kupić.

Zebraliśmy jedne z najlepszych książek o kawie dostępnych na rynku.

Niezależnie od tego, czy jest to książka dla Ciebie, dla ukochanej osoby, czy po prostu na stolik do kawy, nasza wiedza pomoże Ci zapewnić najlepsze materiały na wszystkie tematy związane z kawą.

1. Atlas świata kawy: od ziaren do warzenia, James Hoffman

Światowy Atlas Kawy (ISBN 0228100941) to kompleksowe spojrzenie na świat kawy. Od ziaren po parzenie kawy, James Hoffman odkrywa najlepsze regiony uprawy kawy na świecie.

Światowy Atlas Kawy Jamesa Hoffmanna Wydanie drugie (ISBN 0228100941)Pomoc każdemu czytelnikowi w zdobyciu wglądu w to, jak odbywa się produkcja kawy i jak trafia ona do ulubionej filiżanki kawy.

Istnieje wiele informacji na temat warzenia kawy, ale jego największym atutem jest to, że jest to globalne spojrzenie na przemysł kawowy, poszerzające odkrycia, które wielu kawoszy może kontynuować czytając tę ​​książkę.

Kawa speciality nigdy nie była tak interesująca, odkąd James Hoffman zaczął przyglądać się temu światu. Jeśli utknąłeś na jednym rodzaju kawy, ta książka jest zdecydowanie obowiązkową lekturą.

2. Rzemiosło i nauka o kawie autorstwa Britty Folmer

Jeśli jesteś wielkim fanem nauki i kawy w połączeniu, to pokochasz Britta Folmer Rzemiosło i nauka o kawie.

Dzięki badaniom i rozmowom społeczności naukowej ta książka zawiera przydatne informacje dotyczące branży kawy.

Rzemiosło i nauka o kawie autorstwa Britty Folmer

Napisane przez dr Brittę Folmer, której rolą w Nestlé Nespresso była Coffee Science Manager – brzmi zabawnie, prawda?

Chociaż sama książka o kawie może kosztować prawie 100 USD do zakupu, istnieje wiele powodów, dla których uzasadnia ona tak wysoką cenę. Dostajesz ekspertów ze wszystkich gałęzi przemysłu, od rolników, przez baristów, po naukowców zajmujących się paleniem kawy.

Niektóre życia kręcą się wokół kawy, a to doświadczenie w świecie rzeczywistym stworzyło książkę, która pokazuje produkcję kawy, a także wpływ gospodarczy samej branży.

3. Bóg w filiżance: obsesyjne poszukiwanie doskonałej kawy Michaele Weissman

Mimo że został opublikowany w 2008 roku, Niebo w gębie to wciąż obowiązkowa książka dla tych, którzy chcą się rozwijać i odkrywać różne odmiany fasoli.

Bóg w filiżance: obsesyjne poszukiwanie doskonałej kawy Michaele Weissman

Dziennikarka Michaele Weissman wyrusza w narracyjną podróż, badając świat kawy i zastanawiając się, jak skromna fasola może wpłynąć na świat. Od bardzo cenionych ziaren kawy sprzedawanych hurtowo za 50, 100 lub 150 dolarów za funt, kawa jest gorącym towarem.

Podróż Weissmana dotyczy najpopularniejszych dostawców kawy w kraju, od Geoffa Wattsa z Intelligentsia po Petera Giuliano z Counter Culture.

Przyglądając się nowej kulturze koneserstwa kawy, szczególnie w Ameryce, książka pozwala z bliska przyjrzeć się ludziom stojącym za dzisiejszymi ziarnami kawy speciality.

4. Podręcznik profesjonalnego baristy autorstwa Scotta Rao

Bariści stali się źródłem wiedzy na temat wszystkich rzeczy związanych z kawą i nie są już postrzegani jako osoby, które po prostu podają Ci kawę.

Scott Rao to profesjonalny barista, który chciał pisać Podręcznik profesjonalnego baristy (ISBN: 1605300985), aby pomóc Tobie, czytelniku, zrobić najlepszą możliwą kawę.

Podręcznik profesjonalnego baristy autorstwa Scotta Rao

Mimo że jest to dość krótka książka, celem i intencją Rao jest nie komplikowanie procesu za pomocą gloryfikowanych terminów palenia i pretensjonalnych żartów.

Jest jednak wypełniony po brzegi odpowiednim żargonem branżowym i metodami warzenia stosowanymi przez profesjonalistów.

Niezależnie od tego, czy sam próbujesz zostać baristą, czy po prostu chcesz uczyć się od ekspertów, to jest to pozycja obowiązkowa dla notatek dotyczących cuppingu, palenia i najważniejszego czynnika, który przyczynia się do rozwoju smaku kawy.

5. Założenie własnej kawiarni przez Jessica Simms

Są ludzie, którzy chcieliby tworzyć własne firmy, a niektórzy próbują swoich sił w branży kawowej. Jeśli zawsze chciałeś założyć własną kawiarnię, to Książka Jessiki Simms jest do przeczytania.

Założenie własnej kawiarni przez Jessica Simms

Ta książka obejmuje wszystkie podstawy dotyczące rozpoczynania nowego biznesu, od sporządzania biznesplanu po marketing. Z jakiego sprzętu powinieneś zainwestować we wszystkie istotne wyzwania związane z prowadzeniem kawiarni w ogóle.

Nawet jeśli nie jesteś zainteresowany założeniem kawiarni, ma ona interesujące informacje, jeśli chodzi o tworzenie firmy w ogóle.

To zorientowana na biznes strona branży kawowej, w której niekoniecznie masz duże doświadczenie.

6. Rzemiosło kawy z niebieskiej butelki autorstwa Jamesa Freemana

Stworzony przez palarnie kawy Blue Bottle z siedzibą w Oakland w Kalifornii, ta książka jest świetna dla początkujących kawoszy.

Rzemiosło kawy z niebieskiej butelki autorstwa Jamesa Freemana

Ta książka to świetna książka dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat rzemiosła i nauki o kawie.

Zawiera również porady dotyczące rozwijania umiejętności baristy, niezależnie od tego, czy zamierzasz rozpocząć tę konkretną karierę.

Książka obejmuje wszystko, od historii i fal kawy po samouczki i przepisy udostępniane przez najlepszych kawowych ekspertów. James Freeman, założyciel Blue Bottle Coffee pisze książkę z pasją do kawy, którą dostajesz we wszystkich formach.

7. Puchar Diabła Stewart Lee Allen

Puchar Diabła odpowiada na pytanie „Czy kawa jest substancją, która napędza historię?

W rezultacie powstaje mniej przepisów, a więcej koncentruje się na odtworzeniu historii kawy i tego, jak stała się tym, czym jest teraz w czasach współczesnych.

Puchar Diabła autorstwa Stewart Lee Allen

Autor Stewart Lee Allen podróżował po całym świecie, aby zapewnić wgląd w sposób parzenia, produkcji i podawania kawy we wszystkich zakątkach świata.

Śmiesznie mówi o tym, że pijący herbatę są w stanie zaprzeczania i musimy się zgodzić, że kawa to napój, którym powinni się cieszyć nawet ci, którzy wolą filiżankę herbaty.

8. Niezwykłe podstawy Marka Pendergrasta

Zastanawiałeś się kiedyś, czy filiżanka kawy, którą pijesz, miała wpływ na politykę zagraniczną?

Cóż, Mark Pendergrast z pewnością ma i Niezwykłe podstawy (ISBN: 9781541699380) zajmuje się ekonomią, historią i antropologią kawy.

Uncommon Grounds Mark Pendergrast

Jest jednym z ulubionych dla każdego miłośnika kawy i jest wszechstronnym źródłem zrozumienia historii i bogatej złożoności kawy.

Pierwotnie opublikowany w 1999 roku, nadal dostarcza nowszych odbiorców i tych, którzy są nowicjuszami w świecie kawy.

9. Wszystko oprócz Espresso – Scott Rao

Jakby jedna książka nie wystarczyła, Scott Rao wraca do niej, ale z książką, która jest przeznaczona dla tych kawowych maniaków. Wszystko oprócz Espresso (ISBN 9781450708708) to książka, która skupia się na wszystkim innym niż zastrzyki kawy.

Książka „Wszystko oprócz espresso” (ISBN 9781450708708)

Wielu ekspertów powie, że zaparzenie dobrej kawy to sztuka i nauka.

Ta książka zawiera wymiary i proporcje dobrego naparu. W ten sposób możesz otrzymać dobrą filiżankę w zaciszu własnego domu!

Podsumowanie najlepszych książek o kawie

Wszystkie te książki oferują użyteczną perspektywę branży kawowej, niezależnie od tego, czy jest to barista, czy dziennikarz entuzjastów kawy.

Wciąż istnieje wiele książek, które nie są wymienione na tej liście, więc upewnij się, że pogłębiasz wiedzę na temat kawy we wszystkich obszarach branży.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *