Najlepsze ziarna kawy do dzbanka do moka (do niesamowitej kawy espresso)

Podczas robienia kawy espresso w dzbanku Moka konieczne jest zapewnienie użycia odpowiednich ziaren kawy.

Niektóre rodzaje fasoli zaparzają się łatwiej i lepiej smakują w garnku Moka niż inne. Jakie są najlepsze ziarna kawy do dzbanka Moka?

Najlepsze ziarna kawy do dzbanka Moka to ziarna średnio zmielone i ciemno palone. Te czynniki pomogą dzbankowi Moka stworzyć niesamowitą kawę espresso.

W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego dzbanek Moka działa lepiej z niektórymi rodzajami ziaren kawy.

Zapewni również pięć różnych rodzajów kawy ziarnistej, z których powstanie fantastyczne espresso Moka. Zacznijmy!

Dlaczego dzbanek Moka potrzebuje określonych ziaren kawy?

Dzbanek Moka potrzebuje określonych ziaren kawy, ponieważ ma różne komory, które współpracują ze sobą, aby zaparzyć kawę, oraz ponieważ wykorzystuje unikalny proces parzenia kawy.

Oto dlaczego dzbanek Moka będzie potrzebował specjalnych ziaren kawy:

  • Dzbanek Moka ma trzy różne komory, które współpracują ze sobą, aby przygotować filiżankę kawy. Dolna komora ekspresu służy do przechowywania wody, komora w środkowej to miejsce na fusy, a górna komora zbiera kawę po jej zaparzeniu.
  • Dzbanek Moka wyróżnia się procesem parzenia kawy. Woda gotuje się z dolnej komory, a gdy się nagrzewa, jest na siłę wpychana do lejka. Po przejściu przez lejek miesza się z fusami, tworząc kawę. Gotowy produkt jest następnie wpychany do górnej komory, gdzie zbiera się do wylania.
Gotowy napar kawowy z dzbanka Moka.

Ze względu na specjalny sposób, w jaki dzbanek Moka robi kawę, niektóre rodzaje palenia okażą się lepsze niż inne. Te pieczenie mają kilka elementów, które sprawiają, że idealnie nadają się do użycia w garnku Moka.

Jakie czynniki są ważne w ziarnach kawy użytych w dzbanku Moka?

Zmielenie ziaren i wypalenie mieszanki są najważniejszymi czynnikami decydującymi o tym, która mieszanka kawy zapewni dobrą filiżankę kawy w dzbanku Moka.

Do prawidłowego przetworzenia kawy w dzbanku Moka potrzebna jest odpowiednia kombinacja cech. Jeśli mielenie lub palenie kawy nie są odpowiednie, cały dzbanek nie będzie smakował tak, jak powinien.

Jaka jest najlepsza palarnia kawy do dzbanka Moka?

Wybierając ziarna kawy do dzbanka Moka, należy zwrócić uwagę na ciemność palenia, aby mieć pewność, że napój wyjdzie dobrze.

Najlepsze ziarna do użycia w doniczce Moka będą miały średnio ciemną lub ciemną stronę. Jasne palenie nie jest idealne do parzenia kawy w dzbanku Moka, a ciemne palenie może być zbyt intensywne dla kawy w dzbanku Moka.

Ciemno palone ziarna kawy.

Jeśli pieczeń jest zbyt jasna, prawdopodobnie będzie miała wyższy poziom kwasowości. Może to spowodować dwa możliwe problemy podczas używania w doniczce Moka.

Dzbanek nie będzie w stanie równomiernie wydobyć fusów, a napój nie zaparzy się prawidłowo. Garnek wytwarza również tak intensywny smak, że jeśli kwasowość ziaren będzie zbyt wysoka, napar wyjdzie z kwaśnym posmakiem.

Jeśli proces palenia przebiegnie prawidłowo, ziarna idealne do użycia w garnku Moka będą miały bogaty smak.

Użycie tych ziaren sprawi, że gotowy napój będzie słodki i kremowy, czyli dokładnie taki napar, jaki powinien produkować garnek Moka.

Wskazówka: Sprawdź kompletny przewodnik po parzeniu kawy z dzbanka Moka w tym artykule, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej!

Jaka jest najlepsza mielenie kawy do dzbanka Moka?

Najlepsze mielenie kawy w dzbanku Moka to mielenie od średniego do średnio drobnego. Idealna konsystencja będzie grubsza niż ta, która byłaby użyta do zrobienia espresso, ale drobniejsza niż ta, która byłaby użyta do dzbanka przelewowego.

Wielkość mielenia kawy do dzbanka Moka na drewnianym talerzu.
Rozmiar mielenia garnka do moki

Jeśli ziarna nie zostaną prawidłowo zmielone, woda nie będzie przez nie równomiernie przepuszczana, a garnek Moka nie będzie w stanie prawidłowo przetworzyć napoju. To kolejny problem, który może spowodować, że gotowa kawa będzie miała gorzki smak.

Bardzo ważne jest, aby kawa była zmielona do średniej konsystencji. Najlepszym sposobem na odpowiednie zmielenie ziaren jest samodzielne zmielenie kawy.

Jeśli masz młynek do kawy, możesz kupić ziarna, których będziesz używać w całości w dzbanku Moka i zrób to sam, aby uzyskać najdokładniejszą konsystencję.

5 najlepszych ziaren kawy do dzbanka Moka

Chociaż technicznie w dzbanku Moka można użyć dowolnych ziaren kawy, najlepsze będą te, które są ciemniej palone i średnio zmielone.

W szczególności jest pięć ziaren kawy, które użyte w dzbanku Moka, dadzą najlepsze espresso.

1. Ziarna włoskiej kawy

Ponieważ dzbanek Moka i jego szczególny styl espresso wywodzi się z Włoch, sensowne jest tylko to, aby ziarna kawy uprawiane we Włoszech dobrze się w nim sprawdzały.

Największe doświadczenie mają oni z zaparzaniem dzbanków Moka, więc ich mieszanki kaw będą ładnie parzyły się w ekspresie.

Ten Lavazza Qualita Rossa Mieszanka kawy (dostępny na Amazon) to doskonały wybór, gdy używa się włoskich ziaren kawy, jeśli pożądany jest bardziej łagodny smak. Jest palony i mieszany we Włoszech i jest naturalny i nie zawiera GMO.

Lavazza Qualita Rossa Mieszanka kawy

  • Mieszanka 70% brazylijskiej Arabiki i 30% afrykańskiej robusty
  • Smak czekoladowy Pełne body, intensywne aromaty i trwały posmak

Jest bardziej średnio palona niż niektóre inne na tej liście, więc jeśli wolisz kawę po ciemniejszej stronie, może być jaśniejsza niż ta, do której jesteś przyzwyczajony.

Mieszanka ma słodki, bogaty smak, a marka twierdzi, że ma bardzo wyczuwalny posmak. To dobry wybór, jeśli wolisz espresso, które nie jest niesamowicie intensywne.

2. Indonezyjskie ziarna kawy

Jeśli lubisz espresso o bardzo naturalnym, prawie ziemistym smaku, ziarna kawy indonezyjskiej są dla Ciebie właściwym wyborem. Jedno ziarno pochodzące z Indonezji wyróżnia się spośród innych rodzajów ziaren Arabiki.

Ta fasola ma postać tego Sulawesi Kalossi kawa (dostępna na Amazon). Fasolę można znaleźć tylko na wyspie Sulawesi w Indonezji z drzew, które mają ponad 250 lat.

Kawa Sulawesi Kalossi

  • 100% Pure Sulawesi Coffee, znana również jako Kawa Celebes Kalossi, o ciężkiej konsystencji i kremowej konsystencji.
  • Średnio palone całe ziarna, które pozwalają na ukazanie się prawdziwego charakterystycznego smaku dla niezwykłego smaku.

Każdego roku na drzewach rośnie niewielka ilość ziaren, więc ta kawa będzie o wiele bardziej wyjątkowa niż jakakolwiek inna.

Ta marka kawy jest zwykle sprzedawana jako całe ziarna, a nie wstępnie zmielona. Jest to korzystne, jeśli masz młynek do kawy, ponieważ możesz zmielić ziarno dokładnie do odpowiedniej grubości dla dzbanka Moka.

Oprócz ziemistego smaku wyczuwalne są również nuty czekolady i owoców, które równoważą mieszankę, nadając jej umiarkowany profil smakowy.

3. Kubańskie ziarna kawy

Kubańska kawa ziarnista to kolejna świetna opcja do dzbanka Moka, jeśli jesteś fanem mocnego, ciemnego palenia. Są uprawiane, aby miały pełny smak i często są słodsze.

Ten Cafe La Llave Espresso Ciemna Pieczeń (dostępna na Amazon) mieszanka to dobra opcja dla mocnego naparu. Firma ta istnieje od ponad 140 lat, więc mieszanka kawy została dopracowana do perfekcji i jest dobrym wyborem na espresso w ekspresie Moka.

Cafe La Llave Espresso Ciemna Pieczeń

  • Niezależnie od tego, czy wzdłuż słonecznych plaż Miami, czy w chłodnych kanionach południowej Kalifornii, jest to ulubieniec latynoskich miłośników espresso.
  • Mieszane, prażone i pakowane w USA

Jedynym minusem tej konkretnej marki jest to, że jest bardzo drobno zmielona, ​​co może utrudnić zaparzenie wysokiej jakości filiżanki w dzbanku Moka.

Jeśli jednak masz ochotę trochę poeksperymentować, espresso może okazać się bardzo obiecujące.

4. Ziarna kawy z Nikaragui

Dzbanek do Moki najlepiej sprawdza się z kawą ziarnistą o bardzo niskiej kwasowości. Fasola nikaraguańska to świetny wybór, ponieważ należy do tej kategorii. Ich naturalna słodycz i bogaty, kremowy smak są idealne do espresso.

Lifeboost Kawa Całe Ziarna Ciemne Pieczone (dostępny na Amazon) to świetna opcja dla doniczki Moka, ponieważ ma wszystkie powyższe cechy.

Napar ma nuty czekolady i karmelu i jest dość mocny. Występuje w postaci całych ziaren arabiki, co oznacza, że ​​możesz ją sam zmielić, zapewniając odpowiedni stopień rozdrobnienia.

Lifeboost Kawa Całe Ziarna Ciemne Pieczone

  • Pyszna, etycznie pozyskiwana kawa: Wypróbowałeś resztę, teraz kup najlepszą; Lifeboost Niemodyfikowana genetycznie organiczna kawa pełnoziarnista o niskiej kwasowości ma wysoki smak; Ziarna są suszone na słońcu i myte wodą źródlaną; Rezultatem jest czysta, naturalna kawa pochodząca prosto z natury

Jedną z pozytywnych cech tej marki jest to, że wszystkie produkty są sprawiedliwe i ekologiczne.

Ziarna kawy są uprawiane w jednym miejscu w górzystym terenie Nikaragui i są zbierane ręcznie, przetwarzane i palone partiami. Oznacza to, że będziesz mieć pewność, że pijesz wysokiej jakości filiżankę kawy.

5. Ziarna kawy kolumbijskiej

Wiele mieszanek, które najlepiej nadają się do garnka Moka, jest ciemnych, orzechowych i czekoladowych. Istnieje jednak kilka marek o unikalnych profilach smakowych, które sprawią, że Twoje espresso będzie nowe i interesujące.

Ziarna kolumbijskiej kawy 100% arabica znalezione w Kawa Bros Espresso Pieczona (dostępne na Amazon) są tego doskonałym przykładem. Zamiast zwęglonej pieczeni, która zwykle znajduje się w mieszankach espresso, te ziarna znajdują się pośrodku.

Kawa Bros Espresso Pieczona

  • To espresso doprowadzi Twoje kubki smakowe do szaleństwa. Kawę tę wypaliliśmy, aby podkreślić wszystkie naturalne cukry i słodycz. Na jedną świetną latte!

Najbardziej wyjątkowym aspektem tej marki kawy jest różnorodność smaków, jakie można znaleźć w paleniu espresso. Mieszanka wciąż jest dość odważna, ale zawiera nuty truskawki, wanilii i trzciny cukrowej.

Wszystkie one różnią się od przeciętnego espresso i sprawią, że filiżanka kawy w dzbanku Moka, której nie zapomnisz.

Końcowe przemyślenia

Przygotowanie wysokiej jakości, smacznego espresso w dzbanku Moka wymaga, aby ziarna kawy miały bardzo specyficzne cechy.

Ciemne palenie i mielenie od średniego do średniego zapewnią najlepszą mieszankę kawy do dzbanka Moka, ale spróbuj przetestować różne rodzaje palenia i zmielenia, aby zobaczyć, co lubisz najbardziej.

Jeśli chcesz przetestować kilka pysznych przepisów na bazie espresso, możesz rzucić okiem na niektóre z moich ulubionych:

Przepisy na espresso do wypróbowania

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *