Nature’s Fynd wprowadza bezmleczny serek śmietankowy do amerykańskich kiełków w całym kraju

Fynd Nature Naturyfirma zajmująca się technologiami spożywczymi, produkująca alternatywy dla mięsa i nabiału z białkiem Fy™ na bazie grzybów, ogłasza, że ​​bezmleczny serek śmietankowy jest już dostępny pod adresem Rynki kiełków w całych Stanach Zjednoczonych.

„Pozytywna reakcja konsumentów na nasz bezmleczny serek śmietankowy na bazie Fy przekroczył nasze oczekiwania”

Wykonany z Fy, białka grzybowego hodowanego przy użyciu nowatorskiej technologii fermentacji Fynd, nowy serek śmietankowy porównuje się do tradycyjnego serka śmietankowego pod względem smaku i smarowności, mówi marka. Można go również zastąpić w prawie każdym przepisie wymagającym składników serka śmietankowego. Dostępne w smakach Original i Chive & Onion, każda 8-uncjowa tuba kosztuje 4,99 USD i można ją znaleźć w sekcjach chłodniczych Sprout.

Fynd’s zauważa, że ​​bezmleczny serek śmietankowy jest w pełni wegański, bez orzechów, bez soi i nie zawiera sztucznych aromatów ani konserwantów.

Natures Fynd ser rozsmarowany na bajglu
©Fynd natury

Białko wulkaniczne

Białko Fy to pożywny i wysoce zrównoważony składnik pierwotnie wyhodowany z drobnoustrojów żyjących w gorących źródłach geotermalnych Yellowstone. Według firmy, Fy jest kompletnym, niemodyfikowanym genetycznie białkiem zawierającym wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów i może być wykorzystany do stworzenia praktycznie każdej alternatywy dla mięsa lub nabiału. Będąc gatunkiem grzyba, jego starter rośnie jako struktura typu grzybni, którą można stale karmić i hodować, co ułatwia uprawę i zbiory przy ograniczonych nakładach ziemi, wody i energii.

Oprócz serka śmietankowego Nature’s Fynd wypuściła również linię pasztecików śniadaniowych na bazie Fy, który zadebiutował w US Whole Foods w zeszłym roku. Tfirma podniosła ponad 500 milionów dolarów w finansowaniu od sponsorów, takich jak Bill Gates i Al Gore, i jest prowadzony przez weteranów w agrobiznesie i przemyśle spożywczym, m.in. ADM, Bel Brands USA, KIND Snacks i Cargill.

Śniadanie-Paszteciki-Klonowe-Natura-Fynd
©Fynd natury

„Pozytywna reakcja konsumentów na nasz bezmleczny serek śmietankowy na bazie Fy przekroczył nasze oczekiwania” – powiedział Thomas Jonas, dyrektor generalny i współzałożyciel Nature’s Fynd. „Nasz wegański serek śmietankowy zapewnia całą kremową konsystencję i pyszny posmak mlecznego serka śmietankowego, a jednocześnie jest łagodniejszy dla naszej planety”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *