Naukowcy z University of Vermont wykorzystują algi do tworzenia skalowalnych rusztowań mięsnych

Wraz ze wzrostem pola hodowanego mięsa rośnie zapotrzebowanie na niedrogie środki ułatwiające wzrost hodowanych komórek w dużych ilościach. Rusztowania, które zapewniają podstawową strukturę do przyłączania komórek, są szczególnie kosztowne i nadal w dużej mierze opierają się na pożywkach pochodzenia zwierzęcego, takich jak kolagen i żelatyna.

„Jeśli chcemy produkować mięso hodowlane na dużą skalę, potrzebujemy materiałów skalowalnych”

Aby stworzyć prawdziwie wolną od zwierząt, przystępną cenowo technologię rusztowań, Uniwersytet Vermont Naukowcy (UVM), dr Rachael Floreani i Irfan Tahir, wykorzystują polimery na bazie alg do budowy struktur podtrzymujących komórki, raporty UVM.

Ostatnio pracujący w uniwersyteckim Laboratorium Badawczym Inżynierii Biomateriałów (EBRL), dr Floreani i Tahir opublikowany artykuł o otwartym kodzie źródłowym omawiający, w jaki sposób takie rusztowania, wykonane z hydrożeli roślinnych, można mechanicznie „dostroić” do produkcji mięsa uprawnego.

„Rusztowanie odtwarza mikrośrodowisko, w którym rosną komórki wewnątrz ciała zwierzęcia. Nasze laboratorium ma doświadczenie w rusztowaniach” – powiedział dr Tahir. kandydat i New Harvest Fellow. „Projektujemy hydrożele i inne rodzaje materiałów, które są korzystne dla wzrostu komórek”.

Irfan Tahir Algi
©Nowe żniwa

Dodał: „Jeśli chcemy produkować mięso hodowlane na dużą skalę, potrzebujemy skalowalnych materiałów… zamiast wydobywać kolagen na rusztowania z milionów zwierząt, musimy zwrócić się do bardziej zrównoważonych źródeł, takich jak wodorosty morskie, które mogą rosnąć zarówno w wodzie słodkiej, jak i morskiej. ”.

Oprócz alg, innowacje rusztowań innych firm obejmują zastosowanie: jestem białkiemnanowłókien, trawy i liści szpinaku.

Wymiana płodowej surowicy bydlęcej

Naukowcy z UVM pracują również nad zastąpieniem płodowej surowicy bydlęcej, skutecznego, ale wysoce niezrównoważonego źródła płynnego podłoża wzrostu komórek. Tahir i EBRL nawiązali współpracę z Multus Media i Future Fields, aby pomóc w opracowaniu bardziej etycznych i wolnych od antybiotyków czynników wzrostu dla komórek.

Wiele
© Multus Biotechnologia

„Źródłem płynnych pożywek jest FBS, płodowa surowica bydlęca, która pochodzi z cielęcia” – powiedział Tahir. „Pozyskuje się go w nieetyczny sposób i jest niezwykle drogi, ale działa tak dobrze, ponieważ jest to zupa składników odżywczych, które pozwalają dziecku rosnąć. Ta zupa składników odżywczych zawiera czynniki wzrostu, insulinę, wszystko, czego potrzebują komórki do wzrostu i rozwoju. W terenie jest ogromny ruch, który próbuje to zastąpić. Nawet w naszym laboratorium pracujemy z alternatywami, dzięki czemu nie musimy zdobywać ich w okrutny sposób”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *