New Food Conference: Zrównoważone wersje technologiczne ulubionych produktów spożywczych na świecie – vegconomist

Jajka zrobione z fasoli lupini, krewetek na bazie alg, chorizo ​​na bazie soi i wołowych kawałków wydrukowanych w 3D były jednymi z innowacyjnych technologii żywności zaprezentowanych na ProVeg Nowa konferencja kulinarna w Berlinie we wrześniu tego roku. Firmy i startupy dzieliły się swoimi rozwiązaniami żywieniowymi wykorzystującymi technologię białkową do tworzenia bardziej zrównoważonych i smaczniejszych systemów żywnościowych. Zrównoważony rozwój znajduje się w centrum przyszłych trendów żywieniowych, które ostatecznie krążą wokół ulubionej żywności ludzi (i zwierząt).

Alternatywne jajka

 • Roślina B Jajko to technologia żywnościowa z Hamburga, która niedawno wprowadziła na rynek płynne jajka na bazie łubinu wolne od okrucieństwa, które według firmy mają taką samą funkcjonalność jak konwencjonalne jaja kurze, ale mają o 50% mniej kalorii.
 • Neggst z Berlina naśladuje prawdziwe jajka, tworząc oddzielne białka i żółtko w skorupce warzywnej, tak jak prawdziwe jajka, umożliwiając wegańskie jajka sadzone. Firma wprowadzi na rynek jajka w przyszłym roku i obiecuje, że jej jajka warzywne będą miały ceny jaj ekologicznych.
zrównoważone jajko na konferencji nowej żywności
Współzałożycielka Verónica Garcia Arteaga-© Neggst

Owoce morza na bazie roślin

 • Happy Ocean Foodsrównież z siedzibą w Berlinie, naśladuje wyglądem, smakiem i zapachem krewetki za pomocą alg i soi. Happy Ocean Foods niedawno odniosło sukces w niemieckim programie telewizyjnym Lion’s Den.
 • EatMyPlants to startup z Berlina zajmujący się alternatywnymi owocami morza, pracujący nad żywnością na bazie mikroalg wytwarzaną w procesie fermentacji. EatMyPlants planuje wkrótce wprowadzić na rynek wegańskiego tuńczyka.

Mięso roślinne i hodowlane

 • Rügenwalder Mühle to niemiecki producent białek znany z mięsa zwierzęcego, który ma w swoim asortymencie ponad dwa tuziny wegańskich specjałów. Według firmy w 2021 r. sprzedała więcej produktów bezmięsnych niż produktów mięsnych pochodzenia zwierzęcego.
 • Posadzone from Switzerland to marka mięsa alternatywnego, która produkuje produkty białkowe z grochu sprzedawane w Szwajcarii, Niemczech, Austrii i Francji z produktami takimi jak kebaby i kawałki kurczaka. Niedawno pozyskał 61 milionów euro w rundzie finansowania serii B.
uczestnik konferencji tech food
Alan Iván Ramos, założyciel i dyrektor generalny Libre Foods @ Libre Foods
 • bluszcz z Hiszpanii jest jedną z najszybciej rozwijających się firm roślinnych w Europie. Heura oferuje chorizo, nuggetsy i kiełbaski z soi i groszku, a ostatnio zaprezentowała dwa nowe produkty.
 • Przedefiniuj to izraelski startup, który po raz pierwszy wprowadził do niemieckich restauracji całe kawałki mięsa z roślin, wyprodukowane na drukarce 3D.
 • Wolna żywność ma siedzibę w Barcelonie i produkuje pierwszy w Europie bekon ze sfermentowanych grzybów. Firma zaprezentowała swój bekon na konferencji New Food Conference, a podobieństwo do zwierzęcego odpowiednika było, zdaniem uczestników, zdumiewające.
 • Kultowe jedzenie z Berlina hoduje tkankę tłuszczową z komórek zwierzęcych, aby dać roślinnym alternatywom ostateczny mięsny kop, którego brakuje obecnym produktom.
 • Mięsny to holenderski startup zajmujący się hodowlą wołowiny i wieprzowiny. Niedawno ujawniła swoje hodowlane kiełbasy wieprzowe, które mają zostać zatwierdzone w Europie.
krewetki roślinne w stylu śródziemnomorskim
© Szczęśliwe oceany

Roślinny nabiał i sery hodowlane

 • latać to niemiecki start-up roślinny z siedzibą w Berlinie, który wytwarza produkty mleczne z łubinu, orzechów nerkowca, grochu lub bobu. Nowa marka sprzedała już na rynku niemieckim milion litrów mleka grochowego.
 • Żywność Naturli z Danii zaprezentowała swoje nowe wegańskie masło z rzepaku, shea i kokosa. Naturli’ produkuje również ser migdałowy bez mleka i Do Not! Zadzwoń do mnie M_lk.
 • Po prostu-V jest producentem mleka roślinnego z Niemiec sprzedającym świeży i półtwardy ser na bazie migdałów. Oferuje m.in. tradycyjnie dojrzewający camembert i bułkę z kozy.
stek z nadrukiem 3D na talerzu
© Przedefiniuj mięso
 • Jay i radość z Francji produkuje wegański parmezan i Roquefort na bazie roślin, które sprzedaje w wielu europejskich sklepach z pełnowartościowymi produktami spożywczymi.
 • kształt z Berlina to technologia spożywcza, która hoduje identyczne z naturalnymi białka mleka z mikroorganizmów, takich jak drożdże, do produkcji serów hodowlanych, takich jak mozzarella, między innymi serów.
 • Dobrze żyję z Francji opracowuje mleko z naturalnego DNA białka mleka za pomocą precyzyjnej fermentacji.

Karma dla zwierząt

 • Ponieważ, zwierzęta to firma zajmująca się hodowlą karm dla zwierząt domowych, która produkuje mięso z hodowli komórkowej, króliki do karmy dla psów i myszy do ciastek dla kotów. Ponieważ Animals twierdzi, że mięso hodowlane jest bezpieczniejszą alternatywą dla zwykłej karmy dla zwierząt domowych.

„Karmienie dla zwierząt domowych jest często pomijane, jeśli chodzi o zmianę naszego systemu żywieniowego. Wielu uważa, że ​​do misek trafiają tylko niesprzedawane „odpady” z przemysłu mięsnego. Ale pasze dla zwierząt podtrzymują system, ponieważ jest to jedyny sposób, aby produkcja mięsa była opłacalna” – powiedział dlatego, Animals.

Dzielić

Biuletyn Informacyjny

Subskrybuj newsletter-vegconomist-newsletter i regularnie otrzymuj najważniejsze wiadomości ze świata wegańskiego biznesu.

Subskrybuj

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *