NGO Vegetarianos Hoy przynosi łacińską obecność na międzynarodowym szczycie Animal & Vegan Advocacy w Waszyngtonie – vegconomist

Szczyt rzecznictwa zwierząt i wegan (Szczyt AVA) rozpoczęło się wczoraj 20 października w Waszyngtonie i potrwa do niedzieli 23 października.

Prelegenci z całego świata mówią o swoich postępach, osiągnięciach i propozycjach pracy w ochronie zwierząt i żywności pochodzenia roślinnego oraz Wegetarianie dzisiaj reprezentuje tam Amerykę Łacińską.

W Animal & Vegan Advocacy Summit lub AVA Summit bierze udział ponad 80 prelegentów, którzy przemawiają z perspektywy zmian klimatycznych, ubóstwa i płci do publiczności składającej się z około 1200 do 1500 osób.

Wegetarianie dzisiaj
© Wegetarianie dzisiaj

Z tej okazji pracę na rzecz zwierząt z Ameryki Łacińskiej reprezentować będzie Fundacja Vegetarianos Hoy – organizacja pozarządowa promująca diety roślinne w celu zmniejszenia cierpienia tzw. zwierząt „produkcyjnych” – która będzie obecna, aby opowiedzieć o swojej pracy , zarówno w aspekcie prawnym, jak i korporacyjnym, oraz wpływ, jaki jej kampanie wywarły na zwierzęta, ludzi i planetę.

Prezentacje NGO wygłoszą Ignacia Uribe, Dyrektor Generalna Fundacji oraz Lyda Durango, Dyrektor Projektu. Każdy zaprezentuje rozwój organizacji i jej postęp w zakresie rzecznictwa i wpływu.

Wegetarianie DZIŚ-Logo
© Wegetarianie dzisiaj

Ignacia Uribe, Dyrektor Generalny Vegetarianos Hoy i jeden z prelegentów na Szczycie, mówi: „To wielki zaszczyt reprezentować Chile i Amerykę Łacińską na tym ważnym światowym spotkaniu dotyczącym praw zwierząt. Bez wątpienia jest wiele doświadczeń, którymi można się podzielić z naszej działalności rzeczniczej, ponieważ w ostatnich latach Vegetarianos Hoy zdołał przedstawić pionierskie rachunki na świecie”.

Przykładem tego w Chile jest ustawa No Son Muebles, która ma na celu uznanie wrażliwości zwierząt w kodeksie cywilnym. W ciągu roku udało się to osiągnąć postęp w procesie legislacyjnym, ustanawiając precedens dla przepisów dotyczących zwierząt.

Jeśli chodzi o obszar korporacyjny, Lyda Durango, Dyrektor Projektu Fundacji, a także prelegent podczas wydarzenia, komentuje: „Wyeksponowanie niektórych wyzwań i postępów w segmencie korporacyjnym z Ameryki Łacińskiej jest doskonałą okazją do wzmocnienia przesłania znaczenie pracy korporacyjnej w sektorze wegańskim i jego wpływ na nawyki konsumenckie i trendy marketingowe”.

Sponsoring fiskalny wydarzenia zapewnia firma ProVeg International, która zainicjowała wydarzenie oraz zapewnia wsparcie kadrowe i materialne.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *