Niedzielna Kolacja: Łatwy Hamburger Stroganow

Cześć przyjaciele! Witamy ponownie w kolejnym cotygodniowym wydaniu Niedzielnej Wieczerzy! Każdego tygodnia ta mała przestrzeń daje mi możliwość dzielenia się z wami rzeczami, które wydarzyły się w moim świecie i dzielenia się pysznymi przepisami (i może też odrobiną zachęty) na nadchodzący tydzień.

Zacznę od stwierdzenia, że ​​nasze myśli i modlitwy są z ludźmi z wybrzeża Zatoki, którzy w tej chwili stoją w obliczu huraganu Ida. Ta burza wygląda jak bestia i po prostu modlę się o bezpieczeństwo tak wielu, którzy są na ścieżce tej burzy. Wszyscy, proszę, bądźcie mądrzy i bądźcie bezpieczni!

Ten tydzień był dla nas wypełniony po brzegi, ale najważniejszym wydarzeniem było zobaczenie Jacka na boisku podczas jego pierwszego meczu piłkarskiego! Chociaż nie wyszedł nawet na boisko, a mecz nie zakończył się tak, jak się spodziewaliśmy, był tak podekscytowany i wdzięczny, że jest częścią tego zespołu. Był cały uśmiechnięty po meczu. Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek wcześniej widziałem go tak oddanego czemuś. To sprawia, że ​​serce taty puchnie naprawdę duże!

To był pracowity tydzień w Chinaberry House! Dach wchodzi na dom, a oni skręcają w ramach górnego piętra kuchni testowej. To wszystko zaczyna coraz bardziej przypominać dom! Jeśli uda nam się trochę ochłodzić pogodę, chciałbym zrobić tam nagranie na żywo, aby móc przeprowadzić was wszystkich przez przestrzeń, ale ostatnio było to po prostu strasznie nieszczęśliwe.

Ponieważ wciąż pracujemy nad dostosowaniem się do nowego harmonogramu, kiedy szkoła wraca do sesji, wybieram w tym tygodniu szybkie i łatwe przepisy – a mój Easy Hamburger Stroganoff jest właśnie taki. To jeden z tych przepisów, który często jest pomijany na blogu, ale jest tak dobry! Jest to również takie proste – co czyni go idealnym na te szalone wieczory w tygodniu!

W ramach szybkiej i łatwej strony dzielę się moją sałatką z pomidorów, ogórków i cebuli. To idealne danie do ubijania i przekąsek przez cały tydzień. Jest pikantny, cierpki i super świeży!

I chociaż deser, którym dzielę się w tym tygodniu, moje ciasteczka z kawałkami czekolady w stylu Ultimate Bakery, nie są łatwe i szybkie, są warte każdego dodatkowego wysiłku, jaki w nie wkładam. To zabawny projekt na niedzielne popołudnie, który daje słodką przekąskę na cały tydzień. Jeśli szukasz dużych, grubych, ciągnących się, lepkich ciasteczek z kawałkami czekolady, to jest przepis dla Ciebie!

I jak zwykle dzielę się przepisem, który zatrzymał mnie w połowie przewijania w tym tygodniu. Te babeczki bananowe z polewą cynamonową streusel od Mandy z South Your Mouth sprawiły, że śliniłem się, gdy tylko je zobaczyłem. Jestem frajerem wszystkiego z polewą kruszonką, a myśl o czymś opisanym jako chleb bananowy z polewą kruszonką i polewą waniliową ma mnie wszystko!

Patrząc na nadchodzący tydzień, nie sposób zignorować faktu, że żyjemy w świecie, który jest teraz ciemnym, negatywnym i często przerażającym miejscem. Nie da się włączyć telewizora ani przewijać mediów społecznościowych i nie przypominać sobie o tym. Często jestem tak przytłoczony, że po prostu muszę całkowicie odejść od wszystkich mediów – tylko po to, by uzyskać wytchnienie. Po prostu staje się za dużo.

Chcę coś zrobić. Chcę pomóc. Ale chociaż zdaję sobie sprawę, że nie mogę dokonać prawdziwej zmiany w dużych rzeczach, naprawdę ciężko pracuję, aby przynajmniej zacząć od małych rzeczy. Chodzi o to, żeby „być światłem” w całości.

Odzwierciedlaj dobroć w swoich interakcjach. Uśmiechaj się do mijanych osób. Daj ludziom łaskę, kiedy jej potrzebują – nawet jeśli na nią nie zasługują. Bądź wdzięczny. Przytrzymaj drzwi dla osoby za tobą. Powiedz nieznajomemu, żeby miał dobry dzień.

Te rzeczy wydają się takie proste i podstawowe, ale są (przynajmniej dla mnie) świetnym sposobem na okazanie życzliwości i współczucia innym. I chociaż mam nadzieję, że te działania pomogą i zainspirują innych, wiem, że te rzeczy też pomagają mi. Kiedy tworzysz życzliwość i pozytywność, przekonasz się, że one wracają. I wszyscy musimy gdzieś zacząć… więc dlaczego nie zacząć od życzliwości.

Niedzielna Kolacja: Łatwy Hamburger Stroganow

Ten przepis przykuł moją uwagę w tym tygodniu…

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *