NotCo ogłasza nową pizzę Papa John’s z NotChicken i planami na 2023 r.

Chilijski gigant NotCo zaprezentował pierwszą pizzę zwieńczoną innowacją NotChicken — Vegan BBQ Shot — która od tego tygodnia jest już dostępna we wszystkich lokalizacjach Papa John’s w całym Chile. W Argentynie pojawiła się wyskakująca restauracja NotCo, a w tym tygodniu firma Unicorn ujawniła swoje obszary zainteresowania na 2023 rok.

Dyrektor generalny i założyciel Matías Muchnick, niedawno uznany za drugiego najbardziej destrukcyjnego dyrektora generalnego w Ameryce Łacińskiej, omówił wczoraj plany spółki na 2023 r w wywiad z Bloomberg Linea. DF SUD, media internetowe specjalizujące się w biznesie w Ameryce Łacińskiej, również zgłoszone o planach technologii żywności na 2023 rok i omówiła wiadomości o swojej pierwszej restauracji roślinnej w Argentynie.

1. Utrzymanie rentowności

Aby stawić czoła pogorszeniu koniunktury w branży spowodowanej światowym kryzysem gospodarczym, NotCo musiało podjąć strategiczne decyzje, takie jak wstrzymanie prac nad rozwojem produktów i niektórych planowanych ekspansji produktów w Europie i Azji, aby zachować rentowność w przyszłym roku, wyjaśnił Muchnick.

„W tym nowym scenariuszu konieczne będzie stanie się„ superracjonalnym ”, ponieważ rok 2024 ma być lepszy niż 2023”, powiedział Bloomberg Línea. Muchnick ogłosił również, że cele NotCo dotyczące pierwszej oferty publicznej (IPO) w 2024 r. uległy zmianie. „Rynek nie istnieje” – powiedział DF SUD.

Plasterki Sera NotCo
© NotCo

2. Skoncentruj się na serze roślinnym

Startup zaskoczył konsumentów w tym miesiącu, wprowadzając na rynek NotCheese – pierwszą w historii ofertę serów, sprzedawaną wyłącznie w Chile. Technolog żywności, który wcześniej planował wprowadzenie alternatyw dla tuńczyka i łososia, mówi, że w ramach swojej strategii na 2023 r. firma zdecydowała się skoncentrować na badaniach i rozwoju w kategorii serów roślinnych, „ponieważ 95% próśb konsumentów dotyczyło sera”.

Dodał, że wspólne przedsięwzięcie z Kraft Heinz otwiera ogromną szansę na zawarcie sojuszy z innymi firmami masowej konsumpcji zainteresowanymi oferowaniem mlecznych alternatyw.

„Rozszerzymy linie produktów. Właśnie wprowadziliśmy na rynek w Brazylii mleko białkowe, które spisało się niesamowicie dobrze, i przejdziemy do tej kategorii, aby odkryć więcej, być może przekąsek, ale o wysokich wartościach odżywczych” – powiedział Bloomberg Línea.

wegańska pizza stworzona we współpracy z notco i papa john's w chile
© Papa John’s Chile

3. Ekspansja lokalna

Już zaczyna koncentrować się na ekspansji lokalnej, a nie na rynkach międzynarodowych; NotCo ogłosiło dzisiaj partnerstwo z Papa Johns – Sieć pizzerii numer jeden w Chile – aby wprowadzić Vegan BBQ Shot, w 100% wegańską pizzę z kawałkami NotChicken, wegańskim serem, cebulą, oliwkami i sosem barbecue.

„Od momentu powstania NotCo naszym priorytetem było wprowadzanie innowacji i odkrywanie na nowo branży, która zachęca nas do ponownego przemyślenia sposobu, w jaki się odżywiamy. Zdecydowaliśmy się na wytwarzanie produktów pochodzenia roślinnego, ponieważ wiemy, że usuwając zwierzęta z równania, znacznie zmniejszamy zanieczyszczenie, a dzielenie się tymi wartościami i zasadami z gigantem takim jak Papa John’s jest zaszczytem” – powiedział Muchnick.

NotCo Juicy Burger
©NotCo

4. Inicjatywa regionalna: Popupowa restauracja NotSpot

Według DF SUD, NotCo otworzyło swój pierwszy wyskakująca restauracja w Argentynie o nazwie NotSpotoferując klientom menu w 100% oparte na roślinach, wykonane z alternatywnych produktów mięsnych. W menu znalazły się przystawki, dania główne, desery oraz obsługa kafeteryjna.

Matías Latugaye, Country Manager NotCo Argentina, powiedział, że dania NotSpot mają średnio o 80% mniejszy wpływ na emisję CO2 niż to samo menu oparte na białku zwierzęcym.

„Ideą tego pop-upu jest dostarczenie ludziom najsmaczniejszego i najprostszego jedzenia w 100% opartego na roślinach i z produktów NotCo. Żeby zobaczyły, jak bardzo są wszechstronne i że można jeść wykwintne jedzenie na bazie roślin” – powiedział DF SUD.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *