NotCo przygotowuje się do wprowadzenia na rynek pierwszych produktów NotChicken w USA do końca 2022 r.

Startup technologii żywności NotCo ogłasza, że ​​w nadchodzących miesiącach wprowadzi paszteciki NotChicken na targach US Sprouts Farmers Markets. Ponadto bryłki NotChicken mają zadebiutować w USA na początku 2023 roku, raporty FoodNavigator-USA.

Zwycięzca testu smaku

Według współzałożyciela i dyrektora generalnego Matiasa Muchnicka nowe produkty, które sprzedawane są w sugerowanej cenie 7,99 USD za 4 opakowania, wypadły lepiej niż konkurencyjne marki kurczaków na bazie roślin w teście smaku konsumenckiego.

Podczas gdy na rynku pojawiło się wiele pasztetów i nuggetsów z kurczaka na bazie roślin, NotCo utrzymuje swoje produkty – stworzone przez opatentowaną platformę technologiczną opartą na sztucznej inteligencji – wyróżniają się, ponieważ firma posiada unikalne IP i przepisy.

Matias Muchnick NieKurczak
Matias Muchnick ©NotCo

Specjalne składniki

Marka twierdzi również, że skład składników NotChicken różni się w zależności od globalnych rynków regionalnych, przy czym wersja amerykańska składa się głównie z białka soi, pszenicy i fasoli fava, a także bardziej nietypowych dodatków, takich jak proszek brzoskwiniowy. W Chile produkt składa się z białka grochu i ciecierzycy. Burger King Chile rozpoczął sprzedaż kanapek z NotChicken w lipcu 2022 roku.

Ogłoszenie NotChicken w USA pojawia się kilka miesięcy po premierze bestsellera Nieburger na rynkach Sprouts i Whole Foods w całym kraju.

NotCo Juicy NotBurger
©NotCo

Podekscytowany, aby zakłócić

Startup zaprezentuje również długo oczekiwaną współpracę produktową z gigantem CPG Kraftem Heinzem do końca 2022 roku. NotCo, które w zeszłym roku osiągnęło pełny status Unicorn, ma podobno wartość 1,5 miliarda dolarów i ma podniesiony 350 milionów dolarów finansowania.

Patrząc w przyszłość, cieszymy się, że możemy nadal zakłócać światowy system żywnościowy za pomocą sztucznej inteligencji i nauk stosowanych” – powiedział Muchnick w niedawnym wywiadzie dla wegconomist. „Nasza opatentowana technologia będzie nadal umożliwiać nam rozwój przemysłu roślinnego w sposób, z jakim nigdy wcześniej się nie spotkaliśmy”.

NotCo zaprezentuje produkty NotChicken na Expo East, które odbędą się w dniach 28 września – 1 października na stoisku nr 2735.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *