Nowa baza danych „Kondensator” pomaga firmom znaleźć urządzenia do fermentacji drobnoustrojów – vegconomist

Synonym Biotechnologies połączył siły z GFI, Blue Horizon i Material Innovation Initiative, aby uruchomić nową bazę danych o nazwie Kondensator.

Bezpłatny zasób zawiera wyczerpującą listę obiektów fermentacji mikrobiologicznej na całym świecie, pomagając firmom zajmującym się biologią syntetyczną w znalezieniu odpowiednich zdolności. Użytkownicy mogą wyszukiwać według kryteriów, takich jak lokalizacja, skala, bioproces i surowiec, lub przeglądać obiekty na interaktywnej mapie.

Kondensator ma na celu to, co zostało opisane jako wąskie gardło w bioprodukcji — szacuje się, że do zaspokojenia przyszłego zapotrzebowania będzie potrzebna tysiąc razy większa wydajność. Oprócz rozwoju bazy danych firma Synonym pracuje nad rozwiązaniem problemu, budując nową infrastrukturę w USA.

Baza kondensatorów
© Synonim Bio

Zwiększenie zdolności fermentacyjnej

W innych częściach świata inne firmy również próbują rozwiązać problem ograniczonej zdolności fermentacyjnej. Jednym z nich jest singapurska firma ScaleUp Bio, która niedawno ogłosiła, że ​​otworzy dwa nowe dedykowane obiekty. Niemiecka firma The Cultivated B. ma również zamiar otworzyć kanadyjski zakład dla start-upów z uprawą i fermentacją.

„Będziemy potrzebować dziesiątek obiektów na skalę komercyjną, aby wytwarzać bioprodukty w ilościach, które pozwolą im osiągnąć ten sam poziom kosztów co produkty starsze, pochodzenia zwierzęcego i ropopochodne” – powiedział Synonym. „Mamy nadzieję, że Capacitor zwiększy świadomość niedoboru mocy produkcyjnych w bioprodukcji i przyspieszy wzrost zainteresowania inwestorów, rządów i konsumentów w wypełnianiu tej luki infrastrukturalnej”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *