Nowa kultura zabezpiecza inwestycje w mozzarellę wolną od zwierząt

Nowa kultura ogłosił nieujawnioną inwestycję koreańskiego giganta spożywczego i biotechnologicznego CJ CheilJedang w celu rozwoju swojej bezzwierzęcej mozzarelli na dużą skalę.

„Mozzarella bez zwierząt New Culture zapoczątkuje nową erę innowacji biologicznych w kategorii produktów mlecznych”

New Culture – która planuje wprowadzić swoją „melty, rozciągliwą mozzarellę” w pizzeriach w 2023 roku – wyjaśnia, że ​​nowa inwestycja będzie dotyczyć rozwoju produktu i zwiększenia skali.

Założona w Nowej Zelandii, ale obecnie z siedzibą w San Leandro w Kalifornii, New Culture tworzy wolną od zwierząt mozzarellę przy użyciu kazeiny drobnoustrojowej wytwarzanej w drodze precyzyjnej fermentacji. Firma twierdzi, że jest alternatywą dla sera, wytwarzaną bez krów, smaków i funkcji dokładnie tak, jak tradycyjna nabiał.

bezzwierzęcy ser mozzarella tarty przez kobietę
© Nowa Kultura

“Nieocenione doświadczenie i połączenia”

Wiodąca firma spożywcza i biotechnologiczna oraz wiodący na świecie dostawca bioproduktów na bazie fermentacji, CJ CheilJedang ma również 25% udział w rynku mrożonej pizzy w USA. W 2019 roku firma przejęła firmę Schwan’s Company (producentów Red Baron Frozen Pizza), drugą co do wielkości firmę na amerykańskim rynku mrożonek.

Globalna sprzedaż mrożonej pizzy wyniosła w 2020 r. ponad 16 miliardów dolarów i przewiduje się, że do 2027 r. osiągnie 23 miliardy dolarów, zauważa New Culture.

„CJ CheilJedang ma nieocenione doświadczenie i powiązania w branży spożywczej i pizzy, które zapewnią New Culture kluczową dynamikę w rozwoju naszej strategii wejścia na rynek” – powiedział Matt Gibson, współzałożyciel i dyrektor generalny New Culture. „To partnerstwo przybliża Nową Kulturę o krok do bycia ulubionym serem Ameryki, bez zwierząt lub nie”.

produkt mozzarella wolny od zwierząt wyprodukowany przez nową kulturę
© Nowa Kultura

Znaczące partnerstwa

W 2021 roku New Culture zebrało 25 milionów dolarów w rundzie serii A, w której liczba subskrybentów przekroczyła liczbę subskrypcji, kierowana przez AchrInnowacja i CPT Capital. Na początku tego roku firma ogłosiła również strategiczne partnerstwo z ADM w celu przyspieszenia komercjalizacji sera bezzwierzęcego. Jak wspomniano, New Culture planuje wprowadzić mozzarellę bez zwierząt na amerykański rynek gastronomiczny do 2023 roku.

„Nasze partnerstwo z New Culture wzmacnia strategię alternatywnego inwestowania w białka CJ CheilJedang i podkreśla ogromne zapotrzebowanie na składniki wolne od zwierząt w całej branży. Bezzwierzęca mozzarella New Culture zapoczątkuje nową erę innowacji biologicznych w kategorii produktów mlecznych” – powiedział Yunil Hwang, dyrektor generalny i jednostka biznesowa BIO w CJ CheilJedang.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *