Nowe badania Givaudan ujawniają przyszłość technologii Alt Protein

Givaudan opublikował nowe dane z badań Plant Attitude, ujawniając przyszłość technologii białek alternatywnych.

Przeprowadzone we współpracy z UC Berkley badania analizują najnowsze innowacje w krajobrazie, w tym przegląd technologii wykorzystywanych do wytwarzania produktów białkowych. Obejmują one ekstruzję (zarówno na sucho, jak i na mokro), druk 3D, hodowane mięso i fermentację biomasy grzybni. Korzyści, wyzwania i potencjał każdej metody są wszechstronnie badane.

Badania dotyczą również przyczyn rosnącego zapotrzebowania na białko alt. Według Givaudana, 71% światowych konsumentów uważa, że ​​zdrowsze jest spożywanie mniejszej ilości mięsa, podczas gdy 57% martwi się o dobrostan zwierząt. Jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, 73% emisji gazów cieplarnianych związanych z żywnością jest spowodowanych przez hodowlę zwierząt, a w nadchodzących dziesięcioleciach konieczne będzie wyprodukowanie 70% większej ilości żywności wraz ze wzrostem populacji.

Logo Givaudan
©Givaudan

Wyniki zostaną przedstawione w formie białej księgi zatytułowanej „Trendy, technologia i przyszłość w zakresie analogów mięsa” wraz z seminarium internetowe zatytułowany „Białkowy horyzont”. W webinarium weźmie udział Flavio Garofalo, dyrektor globalny Givaudan ds. kulinariów i roślin, a także wielu innych ekspertów z firmy.

Wspieranie innowacji białek alternatywnych

Givaudan coraz bardziej koncentruje się na sektorze białka alternatywnego i pracuje nad wspólnym otwarciem zarówno Tropical Food Innovation Lab w Brazylii, jak i Cultured Hub w Szwajcarii. Firma sfinansowała również wyzwania związane z innowacjami w celu opracowania nowych składników i pomogła w otwarciu Centrum Innowacji Białkowych w Singapurze w zeszłym roku.

© Givaudan

Pigment do makijażu na bazie roślin

Givaudan nie ogranicza się do zrównoważonego rozwoju w sektorze spożywczym. Skrzydło Active Beauty firmy wprowadziło niedawno fioletowy pigment na bazie rzodkiewki do stosowania w kosmetyce, stanowiący wegańską i przyjazną dla środowiska alternatywę dla barwników syntetycznych. Wynika to z wprowadzenia na rynek w 2020 roku naturalnego czerwonego pigmentu firmy, również pochodzącego z rzodkiewki.

Nowy pigment jest wielofunkcyjny, zapewniając ochronę skóry i paznokci przed utlenianiem, glikacją i hialuronidazą. W ankiecie przeprowadzonej przez firmę 84% uczestników uznało, że kolor dobrze pasuje do ich odcienia skóry.

„New Purple 2364 to coś więcej niż żywy pigment – ​​odpowiada wartościom konsumenckim dzięki zawartości w 100% wegańskiej i naturalnego pochodzenia” – powiedział Yohan Rolland, menedżer kategorii produktów do pielęgnacji osobistej Givaudan w dziale Active Beauty.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *