Nowoczesny mleczarz oferuje bezodpadowe mleko owsiane dostarczane konsumentom w Wielkiej Brytanii

Współczesny Mleczarz to zrównoważona usługa dostawy artykułów spożywczych z siedzibą w Wielkiej Brytanii, inspirowana tradycyjnymi lokalnymi mleczarzami, którzy dostarczają produkty w szklanych butelkach wielokrotnego użytku.

Chociaż wiele produktów marki zawiera produkty mleczne, oferuje również asortyment roślinny, w tym bezglutenowe mleko owsiane wykonane w całości z brytyjskiego owsa. Mleko roślinne dostarczane jest bezpośrednio do drzwi konsumentów, pakowane w szklane butelki wielokrotnego użytku i zwrotne lub w kartony do domowego kompostowania.

Modern Milkman oferuje również szereg innych zrównoważonych opakowań odpowiednich dla wegan. Są to między innymi soki owocowe tłoczone na zimno w szklanych butelkach zwrotnych, owoce i warzywa bez plastiku oraz wegańskie brownie w papierowych torebkach.

„Uważamy, że ważne jest, aby każdy mógł cieszyć się produktami pochodzącymi ze zrównoważonych i ekologicznych źródeł, bez względu na dietę czy styl życia”, powiedział Simon Mellin, dyrektor generalny i założyciel Modern Milkman.

© Współczesny Mleczarz

Mleka roślinne pakowane w zrównoważony sposób

Produkcja mleka roślinnego na ogół wymaga o wiele mniej zasobów niż ich odpowiedniki mleczne, ale niektóre firmy pracują nad tym, aby były jeszcze bardziej zrównoważone, ulepszając swoje opakowania. Brytyjska firma Bradley Nook Farm przeszła z hodowli zwierząt na produkcję ekologicznego mleka owsianego w szklanych butelkach wielokrotnego użytku, podczas gdy indyjska marka mleka owsianego Bevry również wybrała szklane butelki zamiast kartonów.

W Stanach Zjednoczonych firma JOI z siedzibą w Miami jest pionierem w zakresie koncentratów mleka roślinnego sprzedawanych w szklanych słoikach i opakowaniach kompostowalnych. Pojedyncza 12-uncjowa saszetka może wyprodukować galon mleka roślinnego, oszczędzając ogromną ilość opakowań w porównaniu ze zwykłymi kartonami.

„Naszym głównym celem pozostaje ograniczanie odpadów opakowaniowych we wszystkich produktach JOI oraz ciągłe doskonalenie naszych ogólnych wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju” – powiedział Hector Gutierrez, dyrektor generalny JOI.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *