OmniFoods Vegan Fish & Chips wchodzi na rynek w ponad 500 pubach Greene King w całej Wielkiej Brytanii

omnifoods ogłasza dzisiaj, że wegańska opcja fish & chips z Omni Golden Fillet jest już dostępna w ponad 250 pubach Hungry Horse, 160 pubach Greene King Local i 70 pubach Farmhouse Inns należących do Greene King. Kolejne lokalizacje zostaną dodane w połowie października.

Zgodnie z ostatnim raportem WWF pt Ryzykowny biznes owoców morzaktóre ujawniły niszczycielski wpływ brytyjskiego przemysłu sklepów rybnych i frytek, brytyjska opinia publiczna, a także profesjonaliści z branży gastronomicznej, coraz bardziej szukają zrównoważonych alternatyw. W związku z tym OmniFoods twierdzi, że „wprowadzenie tej wegańskiej alternatywy Fish & Chips jest bardziej aktualne niż kiedykolwiek”.

Greene King jest jednym z największych sprzedawców detalicznych pubów i browarów w Wielkiej Brytanii, prowadzącym 2600 pubów, restauracji i hoteli. Filet rybny na bazie roślin zostanie początkowo wprowadzony do około 500 pubów Greene King, w tym Farmhouse Inns, Hungry Horse i wybranych lokalnych pubów Greene King.

Filety bez ryb na bazie roślin wieloskładnikowych
© OmniFoods

Linia owoców morza OmniFoods OmniSeafood po raz pierwszy pojawiła się w Wielkiej Brytanii w sierpniu tego roku na Whole Foods Market w Londynie oraz online w Ocado i Supermarket wegański. Wegańska sieć fast foodów Oowee również niedawno nawiązała współpracę z Omni dla Ocean Burger, a dyrektor generalny i założyciel David Yeung stwierdził wówczas: „Nowe danie połączone z Omni Golden Fillet to z pewnością przyjemność i mamy nadzieję, że umożliwimy wszystkim praktykowanie zrównoważonego diety w dobrej sprawie”.

Omni Golden Fillet, zdobywca nagrody Monde Selection 2022 Silver Quality Award, jest wytwarzany z zastrzeżonej mieszanki białek soi, grochu i ryżu bez GMO. Zawierający 349 mg omega-3 ALA* i 0 mg cholesterolu*, Omni Golden Fillet ma niską zawartość tłuszczów nasyconych i jest wolny od tłuszczów trans.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *