Opiekane maślane orzeszki dyniowe z przyprawami

Niezależnie od tego, czy jako prosta przekąska, wystawiona na desce do wędlin, czy posypana sałatką, te maślane orzeszki dyniowe z przyprawami są idealnym sposobem na dodanie jesiennego smaku.

Opiekane maślane orzeszki dyniowe z przyprawami na niebieskim talerzu

Jesteśmy wielkimi fanami pecan w naszym domu. Oprócz tego, że są niesamowicie smaczne, są zdrowie sercazawierają ponad 19 witamin i minerałów, przyczyniają się do dziennego spożycia błonnika i białka oraz nie zawierają sodu.

Uwielbiamy mieć je pod ręką do podjadania, dodawania do prostych desek wędliniarskich, posypywania sałatek i oczywiście do gotowania.

Jak przechowywać surowe orzechy pekan?

Zawsze polecam przechowywanie orzechów pekan w zamrażarce. Olejki z orzechów pekan mogą bardzo szybko zjełczeć w wyższych temperaturach, więc trzymanie ich w zamrażarce jest najlepszym sposobem na przedłużenie ich żywotności. Zwykle podwójna torba w torebkach do zamrażania i po prostu wyjmuję to, czego potrzebuję do konkretnego przepisu. W zamrażarce zazwyczaj wystarczają na około 2 lata.

Opiekane maślane orzeszki dyniowe z przyprawami w metalowej patelni

Skąd mam wiedzieć, kiedy moje orzechy pekan się zepsuły?

Gdy olej w pekanach zjełczał, jest to całkiem zauważalne – jeszcze bardziej zauważalne w orzechach pekan w porównaniu z innymi orzechami. Będą pachniały podobnie do starego oleju spożywczego i będą smakowały staro, a nawet trochę gorzki. Chociaż zjedzenie niewielkiej ilości prawdopodobnie nie zaszkodzi, mogą przenieść ten odrażający smak na wszystko, co robisz.

Opiekane maślane orzeszki dyniowe z przyprawami na niebieskim talerzu

Jeśli chodzi o opiekanie orzechów pekan, dokładny czas będzie się różnić w zależności od konkretnego rozmiaru orzechów pekan. Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że kolor ciemnieje i stają się bardziej pachnące. Ponieważ ciemnienie koloru następuje stopniowo, nie jest to świetny sposób na mierzenie stopnia zaawansowania. Jednak kiedy zaczynają pachnieć jak prażone orzechy pekan, wtedy wiesz, że dzieje się magia. Zwykle zdejmuję je z ognia zaledwie minutę po tym, jak zaczynam czuć ten orzechowy aromat.

Takie prażone orzechy pekan można przechowywać na blacie w hermetycznym pojemniku przez około tydzień.

Karta Przepisu

Opiekane maślane orzeszki dyniowe z przyprawami

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *