Orbillion Bio wprowadzi hodowane mięso Inc Wagyu Beef do 35 krajów europejskich

Uprawiane mięso startowe Orbillion Bio wczoraj ogłosiło nowe partnerstwo z holenderskim dystrybutorem specjałów mięsnych Jedzenie Luitena wejść na rynek w 35 krajach Europy.

„Jedną rzeczą, która wyróżnia Orbillion, jest to, że rozumiemy całą grę od komórki do produktu”.

Startup z mięsem uprawnym z Doliny Krzemowej pracuje nad tradycyjnymi mięsami, takimi jak żubr, łoś, jagnięcina i wołowina wagyu, twierdząc, że będzie w stanie osiągnąć parytet cen już w 2026 r., a także ceny towarów wołowych w 2030 r. Startup jest zaangażowany w demokratyzację dostępu do mięsa uprawnego na poziomie międzynarodowym, dzięki nowemu partnerstwu otwierającemu 35 europejskich rynków w celu wprowadzenia nowej generacji mięsa.

Orbillion uprawiany burger
© Orbillion

Od komórki do produktu

Według współzałożycielki Orbillion Bio, Patricii Bubner, opracowanie ścieżki od komórki do produktu to kolejny poziom, który muszą osiągnąć firmy zajmujące się hodowlą mięsa, aby uzyskać produkt rynkowy. Orbillion Bio ma mocno nastawiony cel na wprowadzenie na rynek, twierdząc, że współpraca z renomowanym dystrybutorem mięsa specjalistycznego pokazuje, jak poważnie producent mięsa uprawnego podchodzi do komercjalizacji swoich produktów.

„Często jestem pytany: „Jak różnisz się od innych firm zajmujących się hodowlą mięsa?” A oto moja odpowiedź: oprócz naszej wyjątkowej platformy technologicznej, jedną rzeczą, która wyróżnia Orbillion jest to, że rozumiemy całą grę od komórki do produktu. Bardzo niewiele firm faktycznie widzi cel, którym jest sprzedaż mięsa ludziom” – komentuje Bubner.

Międzynarodowa dystrybucja mięsa Luiten Food
Dystrybucja międzynarodowa © Luiten Food/ Thomas Foods International

Mięso hodowlane na europejski rynek premium

Orbillion Bio wybrał holenderskiego dystrybutora mięsa premium Luiten Food, aby umieścić swoją hodowaną wołowinę wagyu jako wolny od okrucieństwa wybór dla smakoszy na rynku europejskim. Podczas gdy Luiten Food specjalizuje się w mięsie, firma dystrybucyjna w coraz większym stopniu wkracza w przestrzeń roślinną: „Jeśli globalny popyt na produkty pochodzenia roślinnego będzie nadal rósł, Luiten Food będzie nadal poszerzać swoją ofertę w tym obszarze . Produkty oparte na białkach roślinnych są przecież zrównoważoną alternatywą” – mówi firma w oświadczeniu.

Partnerstwo ma na celu rozszerzenie zdolności Oribillion do udostępniania mięsa hodowlanego rzeźnikom, wyspecjalizowanym detalistom i operatorom gastronomicznym, którzy tworzą ponad 1200 kanałów dystrybucji Luiten Food w 35 krajach europejskich.

„Wprowadzając wiedzę Orbillion Bio (YC W21) w zakresie rozwoju procesów, nauki o żywności i opracowywania najwyższej jakości linii komórkowych do Luiten, mamy razem dobrą pozycję, aby dostarczać mięso, które lepiej służy planecie, poprawia bezpieczeństwo żywności i dostarczać współczesnemu konsumentowi zdrowe, etyczne i aromatyczne mięso. Cieszymy się na współpracę z Lennertem Luitenem i Jimem Pardonem oraz resztą zespołu Luiten Food”, mówi współzałożycielka Patricia Bubner na LinkedIn.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *