Overstock zakazuje produktów kaszmirowych, otrzymując nagrodę PETA Compassionate Business Award – vegconomist

Overstock.comamerykański detalista mebli i wyposażenia wnętrz, otrzymał nagrodę PETA Compassionate Business Award po niedawnym zakazie sprzedaży produktów wykonanych z kaszmiru.

Firma wcześniej zakazała produktów z egzotycznymi skórami i innymi futrami, w tym z włosia borsuka, moheru, angory i alpaki.

We współpracy z PETA firma Overstock zidentyfikowała i usunęła ze swojej strony internetowej kilka produktów wykonanych z kaszmiru i twierdzi, że jest zobowiązana do wprowadzenia środków, które zapewnią, że takie produkty nie będą już oferowane na swojej stronie internetowej do końca tego roku.

Dywan overstock
© Overstock

„Dzięki uprzejmej decyzji Overstock mniej kóz kaszmirskich zostanie skrzywdzonych przez koce” – mówi wiceprezes wykonawczy PETA Tracy Reiman. „PETA docenia tę sumienną firmę za to, że jest liderem w handlu wolnym od zwierząt i pokazuje konsumentom, że zakupy wegańskie są łatwiejsze niż kiedykolwiek”.

„W Overstock jedną z naszych podstawowych wartości jest robienie dobra. Jest to naczelna zasada w naszych praktykach biznesowych” – powiedział Jonathan Johnson, dyrektor generalny Overstock. „Jesteśmy zaangażowani we wprowadzanie zrównoważonych rozwiązań, które pomagają chronić środowisko i są wolne od okrucieństwa. Doceniamy współpracę PETA z nami i dziękujemy za docenienie wysiłków Overstock.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *