Partnerzy branżowi inwestują 15,3 mln USD w rozwój nowej linii produktów Alt-Seafood

kanadyjskie Świadoma żywność, Zasługuje na żywność funkcjonalną oraz Kanadyjskie wodorosty Pacifico ogłaszają nowe partnerstwo w celu opracowania obszernej linii roślinnych alternatyw dla owoców morza. Stworzony dzięki współinwestycji z Protein Industries Kanada (PIC), linia wprowadzi do północnoamerykańskich sklepów spożywczych ponad 20 alternatywnych produktów z owoców morza pochodzących ze zrównoważonych źródeł.

„To imponujące, że kanadyjskie firmy współpracują w celu opracowania nowych i innowacyjnych owoców morza pochodzenia roślinnego”

Na projekt przeznaczono łącznie 15,3 mln USD, w tym wkład PIC w wysokości 5,5 mln USD. Ta inwestycja podobno zadziałała jako katalizator innowacyjnego partnerstwa i pozwolił projektowi działać w szybszym, bardziej wydajnym tempie.

Nowe produkty mają podobno pasować smakiem i konsystencją tradycyjnych owoców morza, z naciskiem na składniki z czystą etykietą. Aby stworzyć linię, włączy roślinną markę owoców morza Konscious Foods Składniki uprawiane i przetwarzane w Kanadzie, w tym białka groszku i rzepaku Merit’s oraz wodorosty z Pacifico Seaweeds.

Kanadyjska linia Alt-Seafood
©Protein Industries Kanada

Mając kilka własnych alternatyw dla owoców morza w kanadyjskich sklepach spożywczych, Konscious spodziewa się wprowadzić nadchodzącą linię owoców morza na rynki Ameryki Północnej i rozszerzyć swoją obecność w kanałach spożywczych i gastronomicznych.

Doświadczony zespół

Zdaniem partnerów, dotychczasowy rozwój i sukces ich projektu opierają się na wiedzy starszych członków zespołu, w tym Yves Potvin, który założył odnoszące sukcesy firmy roślinne, takie jak Yves Veggie Garden i Gardein.

„W Konscious nasi szefowie kuchni wykorzystują swoje umiejętności kulinarne do tworzenia wysokiej jakości żywności pochodzenia roślinnego przy użyciu prostych, wysokiej jakości składników” — powiedział Yves Potvin, dyrektor generalny Konscious Foods. „Jesteśmy wdzięczni za wsparcie udzielone przez Protein Industries Canada, które umożliwiło nam wprowadzenie innowacji do alejek z zamrażarkami spożywczymi i pomaganie kupującym w dokonywaniu lepszych wyborów”.

Świadome sushi na bazie roślin
© Świadoma żywność

W ciągu ostatnich trzech lat PIC i partnerzy branżowi zainwestowali ponad 485 milionów dolarów na rozwój kanadyjskiego sektora roślinnej żywności i składników.

„Kanadyjscy konsumenci szukają większej ilości produktów roślinnych i chcą, aby te wybory były rozwijane w sposób zrównoważony i tutaj, w Kanadzie, kiedy tylko jest to możliwe” – powiedział Bill Greuel, dyrektor generalny Protein Industries Canada.

Kontynuował: „Nasi przetwórcy i producenci mają innowacyjne podejście i zasoby, aby to zrobić, ale często potrzebują wsparcia inwestycyjnego. Firma Protein Industries Canada jest dumna z tego, że jest jednym ze swoich potencjalnych partnerów w tej dziedzinie, pomagając szybciej wprowadzać do sklepów spożywczych nową żywność pochodzenia roślinnego — taką jak alternatywy dla owoców morza — zapewniając kanadyjskim rodzinom nowy wybór zdrowej, zrównoważonej żywności”.

Przygotowanie owoców morza
©Protein Industries Kanada

„Pożądane produkty”

„To imponujące, że kanadyjskie firmy współpracują ze sobą w celu opracowania nowych i innowacyjnych produktów z owoców morza na bazie roślin” — powiedział Honorowy François-Philippe Champagne, Minister Innowacji, Nauki i Przemysłu. „Ten projekt, przy wsparciu rządu federalnego, buduje potencjał, wykorzystuje partnerstwa i tworzy więcej miejsc pracy oraz wzrost gospodarczy, a wszystko to przy jednoczesnym dostarczaniu produktów, na które jest popyt”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *