Parytet cenowy jako siła napędowa sprzedaży roślinnej – vegconomist

ProVeg International niedawno opublikował artykuł w związku z listopadowym seminarium internetowym, w którym badano wykorzystanie parytetu cen jako siły napędowej sprzedaży roślinnej.

W całym artykule i seminarium internetowym panel ekspertów profesjonalistów zajmujących się roślinami daje wgląd w osiąganie parytetu cen w sektorze roślinnym, a także porady na temat wyzwań, jakie wiążą się z tym próbami. Panel składał się z Roba Reamsa, wiceprezesa ds. Eat Planted; Phillip Marek, Global Product Manager of Plant-Based Ingredients w firmie Döhler; oraz Piotr Lubiewa-Wieleżyński, Dyrektor Rozwoju Sprzedaży Carrefour Polska.

Kluczowym punktem dyskusji były nieuchronnie łańcuchy dostaw oparte na roślinach, które w porównaniu z istniejącymi firmami mięsnymi i mleczarskimi są wciąż młode i nie są ustalone w każdej kategorii. Co zatem zalecili paneliści, aby obniżyć koszty?

Półki w supermarketach z alternatywnym mlekiem dzięki uprzejmości ProVeg
Zdjęcie dzięki uprzejmości ProVeg

„Z punktu widzenia producenta i marki”, zasugerował Reams, „doradzam innowacyjność – wprowadzaj innowacje i zwracaj uwagę na wynik finansowy. Nie rób niczego, co zabije twoje zyski, ponieważ wszyscy musimy przetrwać i rozwijać się, więc zachowaj równowagę. Najlepszym sposobem na to jest wprowadzanie innowacji i mądre negocjacje”.

Znaczenie innowacji

Innowacja jest ważna w całym cyklu życia produktu – na każdym poziomie procesu produkcyjnego oraz w brandingu i sprzedaży detalicznej. „Bądź mądry i zawsze planuj doskonalenie na wszystkich poziomach swojej organizacji. Jak możesz być mądrzejszy w zmniejszaniu łańcucha dostaw i obniżaniu kosztów? Jak możesz być bardziej innowacyjny, patrząc na rozmiary opakowań lub przechodząc od schłodzonych do mrożonych lub odwrotnie? Spójrz na sprawy w szerszym znaczeniu i spójrz na rzeczy, które możesz kontrolować jako firma.”

supermarket z produktami PB
Zdjęcie dzięki uprzejmości Beyond Animal

Marek zaproponował długoterminowy biznesplan. „Rozważ wpływ skali na Twoją działalność i uwzględnij go w swoim P&I [planning and investment]. Pracuj także nad strategicznymi sojuszami – w pionie lub w poziomie. I wreszcie, zaufaj swoim produktom; nie sprzedawaj według ceny, sprzedawaj według innych korzyści.”

Dla Lubiewy-Wieleżyńskiego wybór lokalnych producentów jest sposobem na pomoc w całym procesie innowacji. Uważa, że ​​wywrze to również większą presję na większe firmy na całym świecie, aby zrozumiały, że rewolucja oparta na roślinach ma miejsce teraz – a może jest w przeszłości, ponieważ już się wydarzyła. „Musimy spojrzeć dalej w przyszłość” – wyjaśnił.


Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji i porad na temat osiągnięcia parytetu cenowego, kliknij tutaj aby przeczytać cały artykuł ProVeg International. Jeśli chcesz pracować z ProVeg, możesz wysłać je e-mailem na [email protected].

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *