Pat Brown pozostawia niemożliwą rolę żywności, aby rozpocząć afiliowane przedsięwzięcie badawcze — wegeconomist

Niemożliwe jedzenie założyciel Pat Brown ma ustąpić z funkcji Chief Visionary Officer w firmie, aby rozpocząć nowe przedsięwzięcie badawcze.

Jak donosi Insider biznesowywiadomość została ujawniona za pośrednictwem firmowych wiadomości e-mail, które ujawniły również, że nowe ramię będzie wstępnie znane jako Impossible Labs. Impossible Foods podobno poszukuje zastępcy Browna, a nowe przedsięwzięcie nie zastąpi zespołu badawczo-rozwojowego firmy. Zamiast tego Impossible Labs „skoncentruje się na przełomowych innowacjach, które będą napędzać Impossible Foods do realizacji naszej misji”.

Minęło zaledwie sześć miesięcy, odkąd Brown ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Impossible, aby skupić się na badaniach i innowacjach w firmie, i nie jest jasne, dlaczego tak szybko odchodzi z nowej roli. Możliwe jednak, że uważał, że w istniejącym zespole badawczo-rozwojowym nie ma wystarczającego miejsca na innowacje.

Niemożliwe Klopsiki
©Niemożliwe jedzenie

Ambitne cele

Kiedy Brown po raz pierwszy ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego, wyjaśnił, że coraz trudniej mu zrównoważyć biznes i innowacyjność. Jego miejsce zajął były prezes i dyrektor operacyjny Chobani Peter McGuinness. Od tego czasu firma nieustannie wprowadza innowacje i wprowadza nowe produkty, takie jak miski z mięsem roślinnym oraz paszteciki i nuggetsy dla dzieci dla szkół.

Brown zawsze otwarcie mówił o rozwoju Impossible i potencjale produktów roślinnych w walce ze zmianami klimatycznymi. W 2020 roku powiedział MarketWatch że ekspansja firmy była ograniczona jedynie jej zdolnością do wystarczająco szybkiego skalowania i wyznaczyła pewne ambitne cele na przyszłość.

“[We want to] całkowicie zastąpić zwierzęta jako technologię produkcji żywności do 2035 roku” – powiedział.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *