Pat Brown Reveals Company z firmy Impossible Food pracuje teraz nad Filet Mignon

Niemożliwe jedzenie założyciel Były dyrektor generalny Pat Brown mówi, że firma pracuje obecnie nad rozwojem filetów mignon na bazie roślin i ma już na swoim koncie wiele udanych prototypów. Chociaż Brown nie mógł ujawnić daty premiery, zasugerował, że nowy stek ma się pojawić podczas przeglądu technologii MIT Konferencja ClimateTech 12 października.

„Bądź na bieżąco – to na pewno nadchodzi”

Według Browna, na początku tego roku spróbował wielu prototypów steków. „Spróbowałem naszych prototypów filet mignon – i są cholernie dobre” – powiedział Brown, redaktorowi MIT Technology Review, Jamesowi Temple.

Zauważając, że głównym wyzwaniem było udoskonalenie tekstury, Brown powiedział, że firma musiała przepracować swój proces produkcji mielonej wołowiny, aby odtworzyć trudniejszą strukturę steku. Wyjaśnił również, że celem Impossible jest spełnienie lub przekroczenie smaku tradycyjnych pokarmów zwierzęcych i że nie wypuszcza produktu, dopóki nie uzna, że ​​może bezpośrednio konkurować z konwencjonalnym białkiem zwierzęcym.

Niemożliwe_ Klopsiki
© Niemożliwe jedzenie

Nowe laboratorium badawcze

Największy konkurent Impossible, Beyond Meat, już tej jesieni rozpoczął testowanie własnego produktu stekowego w wybranych sklepach w USA, a niedawno wypuścił swoją pierwszą współpracę z Taco Bell, Beyond Carne Asada Steak, w 50 lokalizacjach testowych w Ohio.

Brown zrezygnował ze stanowiska dyrektora generalnego Impossible Food w marcu i podobno tworzy nowy Centrum Badań w firmie w celu wspierania zaawansowanych prac badawczych. Według Impossible nowe przedsięwzięcie będzie istnieć obok obecnego zespołu badawczo-rozwojowego Impossible i „skoncentruj się na innowacjach transformacyjnych, które będą napędzać Impossible Foods do realizacji naszej misji”.

Niemożliwa Kanapka z Kurczakiem
© Burger King

Brown dodał Impossible aktywnie rozwija szeroką gamę nowych produktów, stwierdzając: „Wszystko, nad czym możesz sobie wyobrazić, że możemy pracować, pracujemy nad”.

A jeśli chodzi o filet mignon: – Bądź na bieżąco – powiedział. „To zdecydowanie nadchodzi”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *