Pat Brown zakłada nowe „zaawansowane przedsięwzięcie badawcze” w Impossible Foods

Niemożliwe jedzenie założyciel Pat Brown ma ustąpić z funkcji Chief Visionary Officer, aby założyć nowe przedsięwzięcie badawcze w firmie.

Jak donosi Insider biznesowywiadomość została ujawniona za pośrednictwem firmowych wiadomości e-mail, które ujawniły również, że nowe ramię będzie wstępnie znane jako Impossible Labs. Impossible Foods podobno poszukuje zastępcy Browna, a nowe przedsięwzięcie nie zastąpi zespołu badawczo-rozwojowego firmy. Zamiast tego Impossible Labs „skoncentruje się na przełomowych innowacjach, które będą napędzać Impossible Foods do realizacji naszej misji”.

Niemożliwe paszteciki z kurczaka
© Niemożliwe jedzenie

Impossible wyjaśniło dziś wegconomistowi, że rozwój był planowaną zmianą przywództwa i że nowe zaawansowane przedsięwzięcie badawcze będzie istnieć oprócz obecnego zespołu badawczo-rozwojowego Impossible.

Ambitne cele

Kiedy Brown po raz pierwszy ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska dyrektora generalnego, wyjaśnił, że coraz trudniej mu zrównoważyć biznes i innowacyjność. Jego miejsce zajął były prezes i dyrektor operacyjny Chobani Peter McGuinness. Od tego czasu firma nieustannie wprowadza innowacje i wprowadza nowe produkty, takie jak miski z mięsem roślinnym oraz paszteciki i nuggetsy dla dzieci dla szkół.

Niemożliwa Kiełbasa Żywności
©Niemożliwe jedzenie

Brown zawsze otwarcie mówił o rozwoju Impossible i potencjale produktów roślinnych w walce ze zmianami klimatycznymi. W 2020 roku powiedział MarketWatch że ekspansja firmy była ograniczona jedynie jej zdolnością do wystarczająco szybkiego skalowania i wyznaczyła pewne ambitne cele na przyszłość.

“[We want to] całkowicie zastąpić zwierzęta jako technologię produkcji żywności do 2035 roku” – powiedział.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *