Pearlita organizuje pierwszą degustację roślinnych ostryg w Berkeley w Kalifornii

Start-up z owocami morza Pearlita informuje, że niedawno firma przeprowadziła pierwszą degustację ostryg pochodzenia roślinnego. Degustacja, która odbyła się 8 listopada w Bay Area, była częścią zbiórki pieniędzy dla firmy Pearlita, która planuje wprowadzić swoją pierwszą alternatywną ostrygę do restauracji i handlu detalicznego w 2023 roku.

„To ogromny kamień milowy dla tak młodej firmy”

Ulubione ostrygi

Pearlita zorganizowała degustację w siedzibie Wild Earth niedaleko San Francisco, gdzie gościom zaoferowano pełne menu obejmujące ostrygę w smażonej kanapce po’boy, surowe wegańskie ceviche z ostrygami i surowe ostrygi w półskorupie. Chociaż firma wykorzystuje zarówno technologię roślinną, jak i uprawną, aby opracować produkt, Pearlita twierdzi, że najpierw wypuszcza prototyp roślinny, pracując nad skalowaniem swoich linii komórkowych.

Prototyp oparty na roślinach jest wykonany z zastrzeżonej bazy grzybów i wodorostów, wraz z koktajlem smakowym, który według firmy nadaje „delikatny i autentyczny smak oceanu”.

Pearlita Roślinna ostryga/owoce morza
©Pearlita

Uczestnicy komentowali, że ostrygi mają „taką samą konsystencję” jak prawdziwe ostrygi i że „smakują wspaniale” i „pysznie”, a niektórzy nawet uznali je za „restauracyjne”.

„Uczestnicy byli bardzo podekscytowani i podekscytowani” — powiedział Kassy Hickey, szef działu nauki w firmie Pearlita. „To ogromny kamień milowy dla tak młodej firmy”.

Ulepszanie owoców morza

Wiadomo, że konwencjonalne ostrygi niosą ze sobą ryzyko chorób przenoszonych przez żywność i są obecnie zagrożone nadmiernymi połowami i zanieczyszczeniem. Na początku 2022 roku Pearlita otworzyła swój pierwszy laboratorium badawcze w pobliżu słynnego parku Triangle Park w Karolinie Północnej, aby skoncentrować się na uprawie cennego mięsa ostryg przy użyciu rolnictwa komórkowego i technik roślinnych.

Przyszłe plany Pearlity, wspierane przez CULT Foods, Big Idea Ventures i Sustainable Food Ventures, obejmują również alternatywne kalmary i przegrzebki.

Pearlita Ostrygi hodowane na komórkach
Współzałożyciele Nikita Michelsen i Joey Peters ©Pearlita

Więcej w przyszłości

„Jesteśmy podekscytowani tak pozytywnymi opiniami na temat naszych produktów i nie możemy się doczekać, aby nadal zaskakiwać ludzi naszymi wieloma pysznymi alternatywami dla ostryg i owoców morza” — powiedział Nikita Michelsen, założyciel i dyrektor generalny Pearlita. „Właśnie odbyliśmy degustację w Raleigh, aby przetestować naszą wegańską bułkę kalifornijską, która odniosła ogromny sukces, i obecnie doskonalimy wegańską zupę z małży, której nie możemy się doczekać, aby ludzie posmakowali”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *