Phil America współpracuje z PETA w zakresie linii odzieży ulicznej przyjaznej zwierzętom – vegconomist

Wegański artysta, projektant i wpływowy Phil America połączył siły z PETA za nową, streetwearową kolekcję kapsułową „People Are Animals”.

W kolekcji znajdują się czarne koszule z wzorami inspirowanymi logo PETA, a także zielone bluzy z kolorowymi wzorami inspirowanymi zwierzętami. Wzorować go będzie aktorka i piosenkarka Stéphanie Gérard oraz inne wpływowe osoby.

„Praca z PETA jest dla mnie zawsze czymś wyjątkowym, jako dożywotnim kibicem”

Premierze towarzyszy film porównujący ludzkie i zwierzęce oczy, pokazujący podobieństwa między nimi. Wprowadzono również nowy niestandardowy filtr na Instagramie, dzięki któremu kolory i projekty kolekcji zmieniają się, aby podkreślić znaczenie patrzenia na rzeczy z różnych perspektyw.

Phil Ameryka
Zdjęcie: Phil America na Instagramie

PETA i moda wegańska

PETA ma doświadczenie w promowaniu i wspieraniu mody wolnej od okrucieństwa, pomagając uzyskać zakaz futer z tegorocznego Tygodnia Mody w Kopenhadze. W 2021 r. organizacja charytatywna nawiązała współpracę z LIVEKINDLY w kampanii zachęcającej konsumentów do wybierania wegańskich alternatyw dla wełny.

PETA często certyfikuje również produkty mody przyjazne zwierzętom, takie jak wegańskie jedwabne szaty niLuu czy asortyment H&M Co-Exist Story. Ta ostatnia była pierwszą w historii szybką kolekcją mody, która uzyskała formalną zgodę organizacji charytatywnej.

„Praca z PETA jest dla mnie zawsze czymś wyjątkowym, jako kibica przez całe życie” – powiedział Phil America. „Dzięki tej kolekcji stworzyliśmy nowy język projektowania dla ludzi, którzy chcą zarówno wspierać PETA, jak i opowiadać się za dobrostanem zwierząt”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *