Pierwsza na świecie zintegrowana precyzyjna i fermentująca grzybnia fabryka białek przybywa do Szwajcarii – wegetarianin

Platforma produkcyjna fermentacji planetarny SA zatrudnił Gładki i IE Group w celu zaprojektowania rzekomo pierwszej na świecie zintegrowanej instalacji precyzyjnej i fermentacji grzybni.

Zlokalizowany w Szwajcarii obiekt będzie w stanie produkować na dużą skalę sfermentowane białka, lipidy i inne związki wraz z biomasą grzybni. Planetary zebrał 8 milionów dolarów na budowę obiektu na początku tego roku, z zamiarem usunięcia wąskich gardeł w przemyśle fermentacyjnym spowodowanych brakiem zdolności do bioprzetwarzania. Powinno to pomóc w obniżeniu kosztów.

„Naszym celem jest otwarcie globalnego i lokalnego dostępu do rynku dla partnerów fermentacyjnych”

Firma Glatt, zajmująca się zintegrowanymi rozwiązaniami procesowymi, zaplanuje systemy technologii procesowej i bezpieczeństwa dla obiektu, podczas gdy IE Group — specjalista w dziedzinie budownictwa przemysłowego — zaprojektuje budynek i infrastrukturę. Proces inżynieryjny będzie koncentrował się na zrównoważonym rozwoju i efektywnym gospodarowaniu zasobami, a ogólne prace będą prowadzone przez planetarnego CTO, dr Joachima Schulze.

Glatt i IE Group do zaprojektowania obiektu planetarnego
© Gładki

Zwiększenie wydajności fermentacji

Problem ograniczonej zdolności fermentacyjnej jest powszechny na całym świecie, chociaż firmy coraz częściej starają się temu zaradzić. Singapurski ScaleUp Bio ogłosił, że zbuduje dwa dedykowane zakłady fermentacyjne, podczas gdy niemiecki The Cultivated B. otworzy kanadyjski zakład, w którym znajdzie się centrum innowacji dla firm biotechnologicznych.

W Stanach Zjednoczonych firma Synonym Biotechnologies podchodzi do problemu z dwóch punktów widzenia, pracując nad zwiększeniem wydajności, jednocześnie ułatwiając firmom znajdowanie istniejących obiektów za pośrednictwem dedykowanej bazy danych.

„Budując wzajemnie połączoną sieć zdolności fermentacyjnych, dążymy do otwarcia globalnego i lokalnego dostępu do rynku dla partnerów fermentacyjnych, jednocześnie zmniejszając ich ryzyko operacyjne i ekspozycję kapitałową” – powiedział David Brandes, współzałożyciel i dyrektor generalny planetary.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *