Pierwszy batonik czekoladowy Cadbury z certyfikatem wegańskim pojawił się w Kanadzie

Firma Mondelēz International niedawno wprowadziła Cadbury‘s Plant Bar, wegańska czekoladowa wersja słynnego batonu Dairy Milk marki Dairy Milk na rynek kanadyjski.

Kanadyjczycy, którzy chcą cieszyć się czekoladowym smakołykiem bez nabiału, mają teraz baton roślinny 90 g o smaku czekoladowo-gładkim i solonym karmelowym dostępnym w sklepach w całym kraju. Cadbury’s Plant Bar posiada certyfikat wegański wydany przez Vegan Society UK.

Cieszymy się, że w końcu mamy opcję wegańską dla Kanadyjczyków

Czekoladowe produkty Cadbury w Kanadzie, w tym Cadbury Bar roślinny, pozyskiwać kakao poprzez Życie w kakao – Program zrównoważonego rozwoju kakao firmy Mondelēz International, który niedawno otrzymał inwestycję w wysokości 600 milionów dolarów. Mondelez twierdzi, że jej program zachęca do odpowiedzialnego rolnictwa, pomaga w walce z wylesianiem i wspiera społeczności uprawiające kakao.

Bliższe spojrzenie na pakiet barów roślinnych Cadbury
© Cadbury

Gusta Kanadyjczyków się zmieniają

Cadbury uruchomił Vegan Plant Bar w Wielkiej Brytanii w październiku 2021 roku, po latach rozwoju przeprowadzone przez zespół badawczo-rozwojowy Mondelēz International. Oczekuje się, że wegański przemysł czekoladowy będzie o wartości 1 miliarda dolarów do 2027 r.nie jest niespodzianką, że Mondelēz chce konkurować na rynku kanadyjskim.

„Wiemy, że wielu miłośników Cadbury było podekscytowanych pojawieniem się Cadbury Plant Bar od czasu jego premiery w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku, i cieszymy się, że w końcu mamy opcję wegańską dla Kanadyjczyków” – powiedział Chantal Butler, szef marketingu, Mondelēz Kanada.

„Jako jeden z liderów przekąsek wiemy, że gusta Kanadyjczyków się zmieniają, dlatego naszą ambicją jest dostarczanie szerokiej gamy produktów dla miłośników przekąsek, z jeszcze większym wyborem dopasowanym do ich stylu życia” – dodał Butler.

90g Cadbury Plant Bar jest dostępny w sklepach w całym kraju.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *