Plant-Based Bakery Land&Monkeys otwiera szóstą lokalizację w Paryżu

Ziemia i małpy piekarnie roślinne rozwijały się w Paryżu w szybkim tempie od początku 2020 roku. W Paryżu było ich już pięć, a teraz szósta otwierana jest w dzielnicy biznesowej La Défense w Nanterre.

„Ten projekt to historia zaproszenia do składania ofert… cóż, wcześniej jest to historia spotkania Land&Monkeys i EXALT, spółki zależnej grupy COMPASS, głównego gracza w zakresie żywienia zbiorowego we Francji i na świecie. EXALT ma słabość do naszej wykwintnej i zaangażowanej koncepcji i uwielbiamy sposób, w jaki codziennie inspirują tysiące ludzi w ich miejscach pracy dzięki pomysłowej i zaskakującej ofercie cateringowej” – wyjaśnia w 100% wegańska piekarnia.

    Ziemia i małpy na zewnątrz
© Ziemia i Małpy

Założyciele postanowili zaprezentować koncepcję Land&Monkeys w przetargu na zajęcie jednej z ogólnodostępnych stref gastronomicznych w nowej siedzibie Vinci Immo. Oferta w 100% oparta na roślinach we francuskim biurowcu jest niespotykana, jednak przetarg został wygrany.

Nowy sklep znajduje się na parterze, stanowiąc wejście do dużego holu dostępnego od strony ulicy i współdzielonego z przestrzeniami coworkingowymi oraz tarasem.

Deser Land&Monkeys
© Ziemia i Małpy

Koncept i produkty Land&Monkeys były rozwijane przez kilka lat przez Rodolphe Landemaine, zanim w 2020 roku otworzył swoją pierwszą w 100% wegańską piekarnię dla gości.

„Wprowadzony do diety bezmięsnej, Rodolphe Landemaine został weganinem w 2014 roku, więc naturalne było, że chciał pogodzić swoje wartości z działalnością zawodową jako piekarz i cukiernik. Przeszkolony w Compagnons du devoir, główny piekarz-cukiernik pracował w niektórych z największych paryskich domów, takich jak Ladurée, Bristol i Senderens, zanim otworzył własną piekarnię w wieku 26 lat” – dowiedzieliśmy się w ankiecie ekskluzywny wywiad z wegekonomistą z Francji.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *