Podążając za dużym popytem, ​​MyForest Foods rozszerza MyBacon na Nowy Jork

Startup technologii żywności MyForest Foods Co. ogłasza, że ​​jest oparty na grzybni MójBacon jest już dostępny w Nowym Jorku, oznaczając pierwszą wyprawę produktu na duży rynek detaliczny. MyBacon można teraz znaleźć pod adresem Rynek naturalny Westerley i ekologiczny sklep spożywczy Wellness Elm odpowiednio na Manhattanie iw West Village.

“MyBacon wyróżnia się z tłumu”

Według MyForest, wprowadzenie na rynek wynika ze znacznego rozpędu, jaki firma nabrała od czasu zaprezentowania MyBacon w 2020 roku. Oprócz sprzedaży detalicznej, MyForest rozszerzy swoją działalność o usługi gastronomiczne, oferując MyBacon w Herbie’s Burgers, popularnej sieci burgerów w Albany w stanie Nowy Jork.

„Westerly Natural Market to nowojorskie miejsce zakupów produktów i suplementów pochodzenia roślinnego, organicznego i całkowicie naturalnego, które obsługuje zróżnicowaną bazę klientów o równie zróżnicowanych preferencjach” — powiedział Ricardo Nieves, kierownik sklepu w Westerly Natural Market. „Nieustannie poszukujemy pysznych, wysokiej jakości, przyjaznych dla środowiska produktów, które zaspokoją niezliczone potrzeby”.

Boczek Pieczarkowy Atlast Food Co
© Atlast Food Co

Kontynuował: „Ponieważ nasz sklep szczyci się oferowaniem szerokiego asortymentu trudnych do znalezienia artykułów, jesteśmy szczególnie podekscytowani mogąc przedstawić MyBacon naszym kupującym na Manhattanie. Będąc poszukiwanym, lokalnie produkowanym produktem bezmięsnym z krótką listą składników, MyBacon wyróżnia się z tłumu”.

Największa farma grzybni

MyBacon jest wytwarzany z grzybni (korzenia grzyba) i oferuje włóknistą konsystencję i dymny smak, który według firmy naśladuje tradycyjny smak prawdziwego bekonu wieprzowego. W wywiadzie dla wegekonomisty, współzałożyciel i dyrektor generalny MyForest, Eben Bayer, powiedział: „Szczególnie zależy nam na tym, aby nasz flagowy produkt, MyBacon, znalazł się na jak największej liczbie talerzy, tak aby osoby, których dieta jest wegańska lub wegetariańska, lub każdy, kto po prostu chce jeść mniej mięsa, nadal może „przynieść do domu bekon”.

Grzyb Boczek Grzybowy
© MyForest Foods

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, MyForest zwiększa produkcję w Swersey Silos, ogromnej AirMycelium farmę, którą firma zleciła w Green Island w stanie Nowy Jork. Przewiduje się, że po pełnym uruchomieniu Swersey Silos będzie produkować milion funtów grzybni MyBacon rocznie. Obiekt jest uważany za największą tego typu pionową farmę grzybni.

Uznanie narodowe

Niedawno magazyn TIME wybrał MyBacon jako jednego ze swoich Najlepsze wynalazki 2022 rokuopisując go jako „lepszy fałszywy bekon” ze względu na użycie minimalnej ilości składników i pełnowartościowe podejście do alternatywnego białka.

MyForest ma uniesiony Inwestycje o wartości 65 mln USD i wsparcie od Viking Global Investors i Footprint Coalition Ventures Roberta Downeya Jr.

Eben Bayer, założyciel Ecovative & MyForest Foods
Eben Bayer/ Obraz dostarczony

Komentując narodowe uznanie, Bayer powiedział: „Firma MyForest Foods została założona z wizją znalezienia zrównoważonych rozwiązań dla zbliżającego się kryzysu klimatycznego i wynikającego z niego globalnego niedoboru żywności. Jesteśmy zaszczyceni, że TIME docenił tę misję i nasze osiągnięcia na rzecz dobrze odżywionej planety, i jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się na tak cenionej liście osób zmieniających świat i innowatorów”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *