Post sponsorowany Trend dotyczący składników: elastyczna i tolerancyjna pektyna H&F do zastosowań wegańskich – vegconomist

Pektyna została po raz pierwszy odkryta w owocach ponad 200 lat temu. Jednak możliwość wykorzystania go w produkcji żywności dostrzeżono dopiero na początku XX wieku. Pektyna to naturalny błonnik, który znajduje się w jabłkach wraz z owocami cytrusowymi, takimi jak pomarańcze, cytryny i limonki. To sprawia, że ​​jest to produkt czysto roślinny i doskonale nadaje się do zastosowań wegańskich — służy do teksturowania oraz jako środek żelujący, zagęszczający lub stabilizator.

W wielu obszarach zastosowań pektyna może uzupełniać lub nawet zastępować inne składniki teksturujące, takie jak żelatyna w gumach owocowych, piankach marshmallow i panna cotta. Jako składnik uzupełniający, pektyna ze skrobią może skutecznie łączyć technologiczne zalety obu stabilizatorów i generować dodatkowe korzyści w pieczonych nadzieniach owocowych lub gumowatych wyrobach cukierniczych. W preparatach z jogurtu owocowego ten pozytywny efekt można również osiągnąć za pomocą pektyny w połączeniu z mączką chleba świętojańskiego.

Pektyny jabłkowe i cytrusowe H&F oferują funkcjonalne i sensoryczne korzyści w różnych produktach:

• Alternatywy dla mleka
• Alternatywy jogurtów roślinnych do jedzenia i picia
• Wegańskie wyroby cukiernicze z żelek
• Dżemy i pasty owocowe
• Pieczone przetwory owocowe do wypieków
• Wegańskie produkty delikatesowe i sosy delikatesowe

składnik pektynowy H&F
© Herbstreith i Fox

Herbstreith & Fox oferuje szeroką gamę wysokiej jakości pektyn pochodzących przede wszystkim z wytłoków jabłkowych i skórek cytrusowych. Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość i czystość, proces produkcyjny służący do ekstrakcji pektyny z owoców wymaga dużego doświadczenia i starannego obchodzenia się.

Ostateczna decyzja, jaką pektynę zastosować, jest podyktowana przede wszystkim specyficznymi wymaganiami produktu końcowego. Doświadczeni inżynierowie aplikacyjni z zespołu H&F pomogą Ci w znalezieniu idealnego rozwiązania produktu — po prostu zapytaj nas!

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz:

Kontakt: [email protected]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *