Post sponsorowany Trendy dotyczące składników: H&F Pectin ulepsza wegańskie żelki cukiernicze na bazie skrobi – vegconomist

Słodycze żelki i galaretki to duży i ważny segment przemysłu cukierniczego. Producenci i konsumenci mają szczególnie wysokie wymagania dotyczące smaku, tekstury i wyglądu wegańskich alternatyw.

Skrobia jest często głównym składnikiem używanym do żelowania wegańskich gumowatych wyrobów cukierniczych. W przeciwieństwie do tego połączenie skrobi z pektyną stanowi doskonałą alternatywę z wieloma zaletami w porównaniu z produktami czysto skrobiowymi:

✓ Krótszy czas formowania
✓ Mniejsza lepkość
✓ Lepsze uwalnianie smaku
✓ Zwiększona przepustowość
✓ Wcześniejsze osiągnięcie jędrności produktu
✓ Zmniejszone koszty energii i magazynowania

Możesz zaoszczędzić do 5% skrobi i zastąpić ją zaledwie 1,1% pektyną, nie tracąc przy tym żadnych istotnych właściwości tekstury! Ponadto istnieją inne zalety:

✓ Stosowanie pektyny prowadzi do mniej lepkiej tekstury:

Wpływ czasu przechowywania na lepkość

✓ Zmiana twardości produktu w czasie jest znacznie zmniejszona:

Wpływ czasu przechowywania na jędrność

✓ Brak istotnych zmian w procesie.

Jako uniwersalny środek żelujący, zagęszczacz i stabilizator, pektyna jest dziś nieodzownym składnikiem wielu różnych produktów. W Herbstreith & Fox szeroka gama wysokiej jakości pektyn pochodzi głównie z wytłoków jabłkowych i skórek cytrusowych. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości i czystości proces produkcyjny stosowany do ekstrakcji pektyny z
owoce wymagają dużego doświadczenia i ostrożnego obchodzenia się.

Więcej informacji na temat https://www.herbstreith-fox.de/en/
Kontakt: [email protected]

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *