Poza ofertami mięsnymi przybywają do niemieckiej gastronomii – vegconomist

Beyond Meat wprowadza na rynek niemiecki swoje wielokrotnie nagradzane produkty Beyond Tenders w stylu kurczaka. Restauratorzy w Niemczech mogą już od tego tygodnia zamawiać nowe oferty u hurtowników.

Zapotrzebowanie na mięso roślinne rośnie w całych Niemczech: według badań Instytutu Dobrej Żywności połowa Niemców zmniejszyła spożycie mięsa zwierzęcego w ciągu ostatnich pięciu lat. 41% Niemców spożywa mięso roślinne przynajmniej raz w miesiącu, a 25% ankietowanych Niemców planuje spożywać więcej mięsa roślinnego w nadchodzących latach.

Poza ofertami z kurczaka
Poza kurczakiem przetargi ©Beyond Meat

Beyond Tenders są porównywalne z kurczakiem, ale według firmy są większe niż standardowe bryłki rynkowe. Beyond Tenders uzupełnia portfolio Beyond Meat, które w Niemczech obejmuje już Beyond Burger, Beyond Sausage, Beyond Mince i Beyond Meatballs.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem Beyond Tennders na rynek niemiecki”, mówi Jorg Oostdam, dyrektor generalny EMEA w Beyond Meat.

„W Niemczech coraz więcej ludzi decyduje się jeść mniej mięsa zwierzęcego. Widzimy, że restauratorzy mogą odnieść korzyści, jeśli odpowiednio zareagują i wprowadzą do swojego menu więcej produktów roślinnych. Przemawia to szczególnie do młodszej, świadomie żyjącej grupy docelowej. Dzięki naszym Beyond Tenders nikt nie musi rezygnować ze swojego ulubionego dania. Wszyscy możemy nadal jeść to, co lubimy najbardziej – dodaje.

Suwak z ofertą kurczaka Beyond
Suwak do delikatnego kurczaka Beyond ©Beyond Meat

Goście i przedstawiciele mediów będą mieli okazję wypróbować Beyond Tenders na tegorocznym finale „Chef of the Year” 17 października w Bonn. Beyond Meat zaprezentuje się na tej imprezie gastronomicznej jako sponsor z własnym stoiskiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *