Poznaj Future wygrywa konkurs roślinnych start-upów ze sfermentowanymi całościowymi kawałkami mykoproteiny – vegconomist

Spośród 50+ startupów, które się zgłosiły, Poznaj przyszłośćzwycięzcą konkursu Plant-Based Start-Up Competition ogłoszono estońską technologię żywnościową, która produkuje alternatywy dla całego pokrojonego mięsa i owoców morza z mykoproteiny.

Wewolucjawiodący rynek wegański i Światowa Wystawa Roślinna w Europiewybrane targi żywności i napojów B2B w 100% oparte na roślinach Poznaj przyszłość za całe kawałki mykoproteiny, z których oba są brane pod uwagę druga fala roślinnych alternatyw.

Całe kawałki nowej generacji

Triin Remmelgas i Andrean Razumovski założyli Meet Future w 2021 r., aby stworzyć następną generację substytutów całego mięsa pokrojonego przy użyciu sfermentowanej mykoproteiny i receptur z czystą etykietą. Od tego czasu startup opracował zastrzeżoną technologię teksturyzacji mykoprotein w celu odtworzenia struktury mięśniowej i włóknistej tkanki zwierzęcej w analogach mięsa i owoców morza.

mykoproteinowy talerz kurczaka podawany ze spaghettis
© Poznaj przyszłość

Pierwszym produktem Meet Future jest cały pokrojony kurczak z czystą etykietą, a w kolejnych krokach firma planuje zbadać kategorię owoców morza z filetami rybnymi. Jednocześnie startup twierdzi, że następnym celem będzie rozszerzenie możliwości fermentacji w stanie stałym w celu produkcji mykoprotein we własnym zakresie.

Finansowanie i rynki

Meet Future było częścią Siódma kohorta Inkubatora ProVeg w 2021 roku, gdzie pozyskał 50 tys. euro od Inkubatora ProVeg i aniołów biznesu. Startup otworzył rundę nasion we wrześniu, aby wprowadzić na rynek swojego kurczaka mykoproteinowego.

Kraje bałtyckie będą pierwszym rynkiem firmy, z planami wprowadzenia swoich produktów na rynek skandynawski do 2024 roku, a następnie do krajów Europy Środkowej w 2025 roku.

poznaj założycieli przyszłości na sesji zdjęciowej
Po lewej, Andrean Razumovski (CTO) i Triin Remmelgas (CEO) © Meet Future

Remmelgas skomentował: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy zaprezentować na targach nasze filety z kurczaka i białej ryby z czystą etykietą. Naprawdę wierzymy, że zdrowa żywność oparta na mykoproteinach zmieni zasady gry w tym sektorze. Jednak króluje smak, więc uzyskanie opinii na temat naszych produktów jest dla nas ważnym celem podczas targów.”

Nagrodą Meet Future będzie bezpłatne stoisko na PBWE oraz spotkanie z kupcem i inwestorem podczas targów. Startup będzie podawał alternatywne próbki kurczaków i ryb na Plant-Based World Expo Europe, która odbędzie się w Olimpii w Londynie, od 30 listopada do 1 grudnia.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *