Przepis na Sałatkę z Dzikiego Ryżu i Suszonego Xoconostle – Rancho Gordo

Wydrukować

Sałatki

Jestem naprawdę szalony na punkcie dzikiego ryżu i chociaż pochodzi on ze Stanów Zjednoczonych, wydaje się, że przechowujemy go na specjalne okazje zamiast spożywać go jako zboże na co dzień. Gotowanie zajmuje trochę czasu, ale możesz użyć urządzenia do gotowania ryżu lub możesz zrobić więcej, ponieważ dobrze się nagrzewa.
Chcę, żebyś powiedział xoconostle bardzo szybko, siedem razy, proszę. Wymowa jest różna w całym Meksyku, ale w większości przypadków będziesz bezpieczny dzięki show-ko-nost-lay. Możesz też po prostu powiedzieć kwaśna opuncja, co to jest.

Porcja 4–6

  1. Cienko pokrój zieloną cebulę, oddzielając białą i zieloną część.
  2. W rondlu rozgrzej olej na średnim ogniu. Dodaj białe części zielonej cebuli i smaż, często mieszając, do miękkości, około 3 minut. Dopraw solą i pieprzem. Dodaj dziki ryż i 2 szklanki wody i szybko zagotuj. Gotuj wodę przez pełne 5 minut, następnie zmniejsz ogień do bardzo niskiego, przykryj i gotuj przez 50 minut. Płyn powinien się wchłonąć, a ryż powinien być miękki.
  3. W międzyczasie za pomocą nożyczek kuchennych pokrój oba rodzaje xoconostle na małe kawałki wielkości kęsa. W małym rondelku wymieszać xoconostle, ocet i pozostałe 2 łyżki wody. Zagotuj na średnim ogniu, następnie zmniejsz ogień do małego i gotuj na wolnym ogniu, aż ocet prawie się wchłonie, około 3 minut.
  4. Przełóż miksturę do dużej miski i dodaj dziki ryż, zielone części zielonej cebuli i orzeszki pinii. Dobrze wymieszaj do połączenia i dopraw do smaku solą i pieprzem. Podawaj na ciepło lub w temperaturze pokojowej.

Uwaga: Jeśli masz tylko jedną odmianę słodkiego, suszonego xoconostle, użyj 1/2 szklanki.← Starszy post

Nowszy post →

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *