Raport o rynku żywności roślinnej w Europie 2022: Wprowadzanie produktów na rynek żywności pochodzenia roślinnego i alternatyw białkowych Producenci przedstawia możliwości – vegconomist

DUBLIN–(BUSINESS WIRE)–The „Rynek żywności roślinnej w Europie według rodzaju, źródła, kanału dystrybucji – prognoza do 2029 r.” raport został dodany do ResearchAndMarkets.com oferując.

Oczekuje się, że do 2029 r. europejski rynek żywności opartej na roślinach osiągnie 16,70 mld USD, rosnąc w tempie CAGR wynoszącym 10,1% w okresie prognozy od 2022 do 2029 r.

Rynek ten jest napędzany przez rosnący wegetarianizm, zmniejszające się spożycie mięsa, rosnące preferencje dla pokarmu roślinnego i zwiększające się inwestycje kapitału podwyższonego ryzyka w alternatywy dla zwierząt. Oczekuje się jednak, że stosunkowo wyższy zakres cen produktów żywnościowych pochodzenia roślinnego i znaczna preferencja dla produktów pochodzenia zwierzęcego w pewnym stopniu utrudni wzrost tego rynku.

Europejski rynek żywności pochodzenia roślinnego jest podzielony głównie według rodzaju [dairy alternatives (milk, cheese, yogurt, butter, ice cream, creamer, and others), meat substitutes (tofu, TVP, burger patties, tempeh, hot dogs and sausages, seitan, meatballs, ground meat, nuggets, crumbles, shreds, and others), meals, baked goods, confectionery, RTD beverages, egg substitutes, seafood substitutes, and others)]źródło (soja, migdał, pszenica, groch, ryż i inne), kanał dystrybucji [B2B and B2C (modern groceries, convenience store, specialty store, online retail, and others)]i kraju (Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Francja, Holandia, Belgia, Austria, Polska, Portugalia i RoE).

W oparciu o rodzaj, oczekuje się, że segment produktów mlecznych alternatywnych będzie miał największy udział w rynku żywności pochodzenia roślinnego w Europie w 2022 roku. Duży udział tego segmentu przypisuje się głównie zwiększonemu popytowi na alternatywy mleczne ze strony populacji z nietolerancją laktozy. Ze względu na problemy, takie jak nietolerancja laktozy i alergia na mleko wynikające ze spożywania mleka krowiego, w Europie wzrosło zapotrzebowanie na alternatywne mleko pochodzenia roślinnego. Oczekuje się jednak, że segment substytutów owoców morza wzrośnie przy najwyższym CAGR w okresie prognozy.

Biorąc pod uwagę źródło, oczekuje się, że segment soi będzie stanowił największy udział w rynku żywności pochodzenia roślinnego w Europie w 2022 roku. Dominująca pozycja tego segmentu wynika głównie z rosnącego popytu na składniki sojowe ze względu na ich łatwą dostępność, wysoką jakość, opłacalność, szersze obszary zastosowań i wyższa akceptacja konsumentów dla produktów spożywczych na bazie soi. Oczekuje się jednak, że segment grochu wzrośnie przy najwyższym CAGR w okresie prognozy.

W oparciu o kanał dystrybucji szacuje się, że segment B2C będzie miał największy udział w rynku żywności pochodzenia roślinnego w Europie w 2022 roku. Duży udział tego rynku wynika głównie ze zwiększonej powierzchni półkowej produktów pochodzenia roślinnego w nowoczesnych sklepach spożywczych, wzrosła sprzedaż detaliczna żywności pochodzenia roślinnego w supermarketach i hipermarketach, rosnące preferencje dla zakupów w sklepach stacjonarnych ze względu na łatwy dostęp i większą akceptację konsumentów dla wegańskich i wegetariańskich produktów spożywczych. Oczekuje się również, że segment ten będzie rósł przy najwyższym CAGR w okresie prognozy.

W zależności od kraju oczekuje się, że Niemcy będą stanowić główny udział w rynku żywności roślinnej w Europie w 2022 r. Wzrost ten można przypisać rosnącej populacji wegetarian, zwiększonej świadomości konsumentów, rosnącej trosce o dobrostan zwierząt oraz wzrostowi wegan i restauracje wegetariańskie. Weganizm w Niemczech staje się popularnym trendem. Liczba wegan podwoiła się z 1,3 mln w 2016 r. do 2,6 mln w 2020 r. Prawie 75% niemieckich gospodarstw domowych chciałoby widzieć w supermarketach większą różnorodność produktów wegetariańskich. Mniej niż dwie trzecie kupuje takie produkty celowo.

Dynamika rynku

Kierowcy

 • Rosnąca częstość nietolerancji białek zwierzęcych
 • Rosnąca popularność diet wegańskich i wegetariańskich
 • Zwiększanie inwestycji w przedsięwzięcia w firmach oferujących żywność pochodzenia roślinnego
 • Innowacje w technologiach żywności

Ograniczenia

 • Wyższe ceny żywności pochodzenia roślinnego
 • Istotna preferencja dla produktów pochodzenia zwierzęcego

Możliwości

 • Wprowadzenie produktów przez producentów żywności pochodzenia roślinnego i alternatyw białkowych

Kluczowe tematy objęte:

1. Wstęp

2. Metodologia badań

3. Podsumowanie wykonawcze

4. Informacje rynkowe

5. Wpływ COVID-19 na europejski rynek żywności roślinnej

6. Rynek żywności roślinnej w Europie, według typu

7. Rynek żywności roślinnej w Europie, według Source

8. Rynek żywności roślinnej w Europie, według kanału dystrybucji

9. Rynek żywności roślinnej w Europie, według geografii

10. Krajobraz konkurencyjny

11. Profile firm (przegląd działalności, przegląd finansowy, portfolio produktów, rozwój strategiczny)

12. Dodatek

Wymienione firmy

 • Beyond Meat Inc. (USA)
 • Danone SA (Francja)
 • Amy’s Kitchen Inc. (USA)
 • Hain Celestial Group Inc. (USA)
 • Daiya Foods Inc. (Kanada)
 • Marlow Foods Ltd. (Wielka Brytania)
 • Taifun-Tofu GmbH (Niemcy)
 • Vbite Food Ltd (Wielka Brytania)
 • Plamil Foods Ltd (Wielka Brytania)
 • Plant & Bean Ltd (Wielka Brytania)
 • Unilever PLC (Wielka Brytania)
 • Berief Food GmbH (Niemcy)
 • Nestle SA (Szwajcaria)
 • Farma bezmięsna (Wielka Brytania)
 • Veganz Group AG (Niemcy).

Więcej informacji na temat tego raportu można znaleźć na stronie

Łączność

ResearchAndMarkets.com

Laura Wood, starszy menedżer ds. prasy

[email protected]
W przypadku godzin pracy biura EST zadzwoń pod numer 1-917-300-0470

Bezpłatna infolinia w USA/ CAN: 1-800-526-8630

W przypadku godzin pracy GMT zadzwoń +353-1-416-8900

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *