Rebl Eats i Mycorena nawiązują współpracę, aby uczynić Alt Meat bardziej dostępnym w Europie Północnej

Rebl zjada Finlandii i Mycorena ze Szwecji nawiązały nowe partnerstwo, aby substytuty mięsa stały się bardziej dostępne w całej Europie Północnej.

W ramach nowego partnerstwa, twórcy produktów i szefowie kuchni Rebl opracowali nowe dodatki do kategorii dań gotowych: świeże dania gotowe z flagowym produktem Mycorena, zrównoważonym i naturalnym składnikiem na bazie grzybów o nazwie Promyc. Według firmy produkty wprowadzone przez Rebl Eats są oznaczone marką Promyc i już wygenerowały duży popyt po premierze na wyłączność w 15 wybranych sklepach w Helsinkach w Finlandii.

Wprowadzenie na wiele rynków

W kolejnej fazie współpracy produkty zostaną wprowadzone na rynek szwedzki, następnie w pozostałej części regionu skandynawskiego, a następnie w pozostałej części Europy. Na pokładzie są również pierwsi detaliści, tacy jak Carrefour, który na początku tego roku zorganizował swój pierwszy konkurs roślinny, przyciągając ponad 250 start-upów z 50 krajów. Wśród dziesięciu wybranych zwycięzców znalazł się Rebl Eats.

© REBL zjada

Na początku tego roku Rebl Eats wprowadził na rynek gamę gotowych do spożycia produktów śniadaniowych, w tym puddingi chia, płatki owsiane na noc i wegańskie kanapki śniadaniowe. Po pomyślnym wprowadzeniu na rynek opcji obiadowych, REBL skoncentrował się najpierw na opcjach śniadaniowych, a teraz lunchowych, aby „odpowiedzieć na potrzeby żywnościowe konsumentów przez cały dzień”.

Wartość sprzedaży detalicznej substytutów mięsa w UE wzrosła o niewiarygodne 121% w ciągu dziewięciu lat. W 2019 r. wartość sprzedaży osiągnęła prawie 1,4 mld euro, a rynek ma nadal rosnąć.

Fińska firma REBL Eats wprowadza nowe produkty
© REBL zjada

Jednocześnie nastąpił silny wzrost w zakresie usług na wynos i usług typu convenience. Popyt na produkty wygodne rósł stale w ciągu ostatnich kilku lat, popyt, który nasilił się podczas pandemii Covid 19. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zapotrzebowania na takie gotowe do spożycia posiłki roślinne, które są nie tylko wygodne i zdrowe, ale także smaczne. Dostępność takich produktów, które jednocześnie zaspokajają zapotrzebowanie na różne opcje i różnorodność smakową, jest głównym czynnikiem wzrostu globalnej kategorii dań gotowych. Oczekuje się, że do 2026 roku globalny rynek dań gotowych osiągnie wartość ponad 213 miliardów dolarów, przy czym największym rynkiem pozostanie Europa Zachodnia.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *