Ręczny młynek Pietro przyjmuje pionowo ustawione płaskie żarna na kawę SpinDaily News by Roast Magazine

Pietro Młynek 2

Oczekuje się, że sprzedaż nadchodzącego młynka Pietro rozpocznie się na początku 2023 r., a dystrybucja w Stanach Zjednoczonych będzie odbywać się za pośrednictwem Espresso Parts. Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Fiorenzato/Pietro Grinders.

Producent komercyjnych młynków do kawy z północnych Włoch Fiorenzato ustanowił Szlifierki Pietrosiostrzana firma nazwana na cześć założyciela firmy Pietro Fiorenzato. Pierwszym produktem nowej marki, wprowadzonym na rynek w tym miesiącu, jest tytułowy ręczny młynek do kawy, który opiera się na zestawie pionowo ustawionych 58-milimetrowych płaskich żaren.

Konstrukcja Pietro z płaskimi zadziorami śmiało odchodzi od konwencjonalnego formatu szlifierki ręcznej, w której stożkowe zadziory są obracane za pomocą zamontowanej na górze poziomej korby. Zamontowana z boku korba w Pietro obraca pionowo obracający się żarna, a następnie składa się zgrabnie w aluminiowy korpus młynka, gdy nie jest używany.

Zasobnik mieści do około 60 gramów całych ziaren, co jest większą wydajnością niż w przypadku większości ręcznych młynków.

Zasobnik młynka Pietro

Zadziory zrobione z Boehler Stal M340 została zaprojektowana przez Fiorenzato specjalnie do pionowego ręcznego systemu szlifowania. Firma będzie oferować dwa różne zestawy żaren dla Pietro, w tym żarna wielofunkcyjne przeznaczone do metod parzenia espresso i filtrowanego oraz to, co firma nazywa żarnami Pro Brewing, przeznaczonymi specjalnie do kawy filtrowanej.

Regulacji ustawienia mielenia dokonuje się poprzez obrót bezstopniowego pokrętła numerowanego z tyłu młynka naprzeciw korby. Chociaż prędkość wyjściowa będzie się różnić w zależności od użytkownika, ziaren i palenia, firma twierdzi, że miele mniej więcej tak wydajnie, jak większość innych młynków tej wielkości, średnio około 16 gramów na minutę przy rozdrobnieniu espresso lub około 30 sekund przy tej samej dawce do filtra browarnictwo.

Pietro Młynek 1

„Dwie podstawowe wartości Fiorenzato, przekazane przez założyciela Pietro [Fiorenzato]zawsze były tradycją i innowacją” – powiedziała Daily Coffee News dyrektor marketingu Fiorenzato, Giulia Bagato. “[The] Młynek ręczny Pietro to hołd złożony naszemu założycielowi, dalekowzrocznej i światłej osobie, której udało się osiągnąć ważne kamienie milowe w świecie młynków do kawy.”

Materiał antypoślizgowy na spodzie młynka pomaga utrzymać go stabilnie na blacie lub blacie, gdzie użytkownik może go przytrzymać podczas obracania. Według firmy pokrywa leja i pojemnik na zmieloną kawę tworzą hermetyczne uszczelnienia w korpusie młynka. Młynek będzie dostępny w wielu jasnych kolorach.

Pietro Szlifierka pionowa

„Projekt jest oryginalny i dopracowany. Chcieliśmy wyróżnić się na tle konkurencji nie tylko rodzajem zadziorów i wydajnością, ale także estetyką” – powiedział Bagato. „Projekt został wyselekcjonowany i stworzony przez V12 Design, ważnego włoskiego projektanta, który współpracował również z Fiorenzato przy zmianie stylizacji logo”.

Jako firma Pietro Grinders powstaje około 18 miesięcy po uruchomieniu Dom Fiorenzatosubmarka wprowadzona przez Fiorenzato w zeszłym roku. Pierwszym produktem Fiorenzato Home była szlifierka elektryczna Allround, będąca pierwszym krokiem firmy w dziedzinie sprzętu prosumenckiego.

zadziory Pietro Grinder

Powiedział Bagato, „Pietro Grinders to firma sama w sobie, która może liczyć na know-how Fiorenzato, ale która będzie poruszać się w różnych terytoriach, kanałach i celach”.

Sprzedaż Pietro ma rozpocząć się w lutym 2023 roku. Młynek będzie sprzedawany w Stanach Zjednoczonych do Części do espressoktóry prowadzi również niedawno uruchomiony oddział Fiorenzato USA. Cena detaliczna młynka Pietro ma wynieść około 370 euro (366,64 USD w chwili pisania tego tekstu) z VAT.

Rozmiar młynka Pietro


Czy Twój biznes kawowy ma coś do przekazania? Powiadom redakcję DCN tutaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *