Roquette wprowadza nowe organiczne składniki grochu dla zdrowej i zrównoważonej żywności

Rakietaświatowy lider w dziedzinie składników pochodzenia roślinnego, wprowadza na rynek nową linię ekologicznych składników grochu, zawierającą szereg ekologicznej skrobi z grochu i izolowanych białek grochu dostosowanych do specjalistycznego żywienia, bezmlecznych lub alternatywnych kategorii mięs.

Nowa linia jest częścią rozwiązań firmy dla klientów skupiających się na opracowywaniu produktów ze składnikami organicznymi, aby nadążać za rosnącym zapotrzebowaniem na zdrową i zrównoważoną żywność. Na początku tego roku firma wprowadziła NUTRALYS, kolejną gamę organicznych teksturowanych białek na rynki UE i USA.

Starszy wiceprezes ds. białek roślinnych w Roquette, Jeremy Burks, powiedział: „Nasze zespoły stworzyły te wspaniałe produkty w oparciu o potrzeby konsumentów, wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie białek roślinnych i grochu. Ta premiera, zaledwie pięć miesięcy po organicznym białku teksturowanym NUTRALYS®, odzwierciedla ambicję Roquette, by przyspieszyć innowacje, aby nadążyć za nowymi trendami konsumenckimi i pozostać partnerem z wyboru dla klientów, którzy podzielają naszą pasję do kuchni roślinnej”.

burger i trzymając smoothie w szklanym słoju w ręce na festiwalu ulicznego jedzenia.  Szczęśliwa kobieta boho gryzie burgera z napojem na letniej ulicy
© Rakieta

Sieć kanadyjskich hodowców grochu

Roquette twierdzi, że opiera się na sieci ekologicznych plantatorów grochu w całej Kanadzie, która gwarantuje jakość składników i stabilny łańcuch dostaw. Groszek ekologiczny jest przetwarzany na białka lub skrobię w „najnowocześniejszej fabryce”, którą Roquette otworzyła do produkcji składników organicznych w Portage la Prairie w Kanadzie, wyjaśnia firma.

„Od Ameryki po Europę, z pola na talerz, chcemy dostarczać ekologiczne składniki o zaufanym pochodzeniu, a rolnicy są istotnym elementem tej ekologicznej strategii. Wiemy, z jakiego gospodarstwa pochodzi nasz ekologiczny groch, ponieważ jesteśmy zaangażowani w cały łańcuch wartości. Ta nowa linia ekologicznego groszku jest kamieniem milowym w rewolucji żywieniowej, w którą tak bardzo angażuje się Roquette” – dodaje Burks.

Roquette wprowadza na rynek gamę skrobi grochowej i białka grochowego w Ameryce Północnej, Meksyku i Europie, z planowanym wprowadzeniem na inne rynki.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *