Roslin Tech zbiera 11 milionów funtów, ma na celu zostać wiodącym dostawcą linii komórkowych zwierząt hodowlanych – vegconomist

Szkocja Technologie Roslin zebrał 11 milionów funtów w rundzie finansowania Serii A, napędzając swoją misję stania się wiodącym dostawcą linii komórek zwierzęcych do wykorzystania w mięsie hodowlanym. Rundę poprowadził inwestor nauk przyrodniczych Novo Holdings.

Roslin wyróżnia się tym, że jest jedynym komercyjnym dostawcą pluripotencjalnych komórek macierzystych, które mogą nieskończenie się odnawiać i rosnąć w wiele rodzajów tkanek zwierzęcych. Firma już zaopatruje klientów w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

Dzięki dofinansowaniu Roslin poszerzy portfolio linii komórkowych i dalej opracuje protokoły w celu zwiększenia skali swoich komórek w konkurencyjną cenowo biomasę do produkcji mięsa.

Technologie Roslin
© Roslin Technologies

Przyspieszenie rozwoju

Latem 2021 roku Roslin powołała nowego dyrektora generalnego Ernsta van Orsouwa, aby rozpocząć komercjalizację swojej platformy komórek macierzystych. Pięć miesięcy później firma otrzymała od rządu Wielkiej Brytanii dotację w wysokości 1 miliona funtów na dalszy rozwój swojego portfolio.

Następnie, w zeszłym miesiącu, Roslin ujawniła, że ​​opracowała innowacyjną nową technologię do usuwania różnic między partiami ogniw. Firma uważa, że ​​może to obniżyć koszt nośników do hodowli komórkowych o 61%.

„Cieszymy się, że możemy powitać Novo Holdings i innych inwestorów w naszej drodze do ulepszenia systemu żywnościowego. Dzięki wsparciu inwestycyjnemu i strategicznemu możemy przyspieszyć rozwój lepszych ogniw dla sektora i skoncentrować się na osiągnięciu sukcesu przez naszych klientów” – powiedział van Orsouw.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *