Roślinna czekolada NXT Callebaut dla szefów kuchni i rzemieślników trafia do Arabii Saudyjskiej

Callebautbelgijski oddział czekolady dla smakoszy Grupa Barry’ego Callebautaniedawno wprowadziła na rynek w Arabii Saudyjskiej czekoladę pochodzenia roślinnego „Callebaut NXT”. NXT to linia czekolady ciemnej i „mlecznej” w 100% pochodzenia roślinnego, specjalnie wyselekcjonowana dla szefów kuchni i rzemieślników.

„NXT pomoże ambitnym szefom kuchni na nowo odkryć tradycyjne przepisy na ciasta i czekoladę”

Według badań Barry’ego Callebauta czekolada roślinna cieszy się szybkim wzrostem zainteresowania, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Na całym Bliskim Wschodzie rośnie popyt na żywność pochodzenia roślinnego, w tym desery, które mają ogromne znaczenie w kulturze żywieniowej.

Callebaut NXT na nowo odkrył belgijską czekoladę dla smakoszy, aby wytwarzać wegańskie, roślinne, wolne od alergenów i przyjazne dla planety desery i czekoladki produkowane na całym świecie.

makaroniki wypełnione czekoladą roślinną
© Callebaut

Czekoladowe kreacje NXT w Rijadzie

W ramach swojej strategii wprowadzenia na rynek w Arabii Saudyjskiej firma Callebaut zorganizowała wydarzenie w hotelu Marriot w Rijadzie, aby zademonstrować szeroki wachlarz możliwości NXT. Jak donosi Arabskie Wiadomościrenomowani szefowie kuchni zaskoczyli gości czekoladowymi deserami wykonanymi na bazie czekolady roślinnej NXT.

Szef kuchni Marike Van Beurden zaprezentował trzy desery; batonik z herbatą Earl Grey, tarta z orzechami laskowymi i limonką oraz egzotyczne ciasto kokosowe. Kierownik Akademii Czekolady MENA, Szef kuchni Romain Renardkuratorka dwóch przepisów łączących morelę, marakuję i cytrynę z wegańską czekoladą. I Szef kuchni Panagiotis Samaras z Akademii Czekolady w Dubaju stworzył wegańskie cukierki z orzeszkami ziemnymi i karmelem, używając bezmlecznego mleka NXT.

karmelowe bombonierki wykonane z roślinnej czekolady NXT
© Callebaut

Pomaganie czekoladnikom i rzemieślnikom

Według Callebauta, czekoladki roślinne NXT zapewniają ten sam wspaniały smak, kremową konsystencję, odczucie w ustach i jakość, co tradycyjna czekolada. Seria NXT nie zawiera śladów mleka i jest wolna od alergenów – bez orzechów, bez soi, bez nabiału i bezglutenowa.

Aby pomóc szefom kuchni i rzemieślnikom rozwijać swoje kreacje z czekoladą pochodzenia roślinnego, firma Callebaut stworzyła platformę internetową NXT, która oferuje informacje, rozwiązania i przepisy, dostępne za pośrednictwem kodu QR znajdującego się na opakowaniach czekolady.

Xuan-Lai Huynh, globalny lider marki Callebaut, skomentował serię NXT: „Wprowadzenie tej wyjątkowej innowacji do życia zajęło ekspertom i zespołom badawczo-rozwojowym Callebaut trzy lata. Tym, co czyni go jeszcze bardziej wyjątkowym, jest to, że cała koncepcja jest napędzana nie tylko przez nasz zespół badawczo-rozwojowy, ale jeszcze bardziej przez pełnych pasji kucharzy i rzemieślników. Tworzenie wegańskich, roślinnych i bezmlecznych przepisów pobudza wszystkich kucharzy know-how, których kucharze starają się od pokoleń. Dla wielu to jak zaczynanie od nowa. NXT pomoże ambitnym szefom kuchni na nowo odkryć tradycyjne przepisy na ciasta i czekoladę oraz przenieść bezmleczne, wegańskie, roślinne przysmaki czekoladowe z segmentu „niszowego” do globalnego ruchu”.

NXT jest już dostępny w Rijadzie i Dżuddzie za pośrednictwem oficjalnego partnera Callebaut, Mawassem Al Ghizaa Co. EMF Saudi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *