Royal’s 2022 Kenya Lineup – Royal Coffee

Od redakcji: Ta aktualizacja była wspólnym wysiłkiem Caitlin McCarthy-García, Max Nicholas-Fulmer i Charlie Habegger.

Na poziomie globalnym wzorce pogodowe w Brazylii wzbudziły wątpliwości w światowych dostawach kawy w połowie 2021 r.; podczas gdy w Kenii koszty pracy i nakładów w gospodarstwie utrzymywały się na wysokim poziomie z powodu pandemii. W Kenii konkretnie ruch ludzi między Nairobi a wsią był szczególnie ograniczonydalsze pogłębianie się niedoborów siły roboczej podczas przetwarzania pożniwnego.

Na szczęście w przeszłości jakość się poprawiła, ponieważ bardzo potrzebne opady deszczu i nasłonecznienie we wrażliwych okresach cyklu upraw doprowadziły do ​​mniejszej liczby przypadków szkodników i chorób, z których oba mogą obniżyć nawet najlepsze wyniki lub zagrozić nawet najlepszym hodowcom. Ogniste profile kubków i okres przydatności do spożycia w Kenii, który utrzymuje menu i miesza miesiące dłużej niż większość kaw na świecie, sprawia, że ​​są one niezastąpione w palarniach.

Mimo cen aukcyjnych nasze zakupy w tym sezonie nigdy nie osłabły. Mamy to, co uważamy za najlepszą, najbardziej oszałamiającą różnorodność kaw z centralnych hrabstw Kenii (i wybrane partie z zachodniej doliny Rift). Co godne uwagi, pomimo ciągłych niedoborów kontenerów w suchym porcie w Nairobi, byliśmy w stanie wysłać nasze najwcześniejsze przesyłki w pierwszych tygodniach roku i otrzymaliśmy nasze pierwsze rejsy 2022 na Zachodnim Wybrzeżu w czerwcu, co jest na czas .

Wczesne przyjazdy naszych długoletnich partnerów z Nyeri, Towarzystwa Othaya, nie zawiodły. W barze w sali degustacyjnej w The Crown pojawiło się wiele kaw, które są obecnie dostępne jako klejnoty koronne. Pomyśl o wyjątkowo czystych owocach, ogromnej słodyczy i musującej kwasowości. Lato w filiżance i wspaniałe jak mrożone espresso.

Podczas gdy większość pełnych torebek jest już prawie wyprzedana, nie obawiaj się, jeśli przegapisz szansę ich wypróbowania. Mamy wiele mieszanych kontenerów lądujących w sierpniu, wrześniu i październiku, które zawierają pojedyncze fabryki z Nyeri, Kirinyaga, Muranga i Kiambu. Wciąż rezerwujemy mikroloty na spóźnione dostawy, aby pomóc palaczom bronić się dalej.

Szczególnie interesujące dla konesera powinna być kolejna współpraca Royal i Othaya: dwie selekcje z programu Red Cherry z lądowania w fabryce Ichamama 19 sierpnia (28208 Kenya FT Nyeri Othaya Ichamama Red Cherry Program AA 18TY0019 Grainpro Bags i 28209 Kenya FT Nyeri Othaya Ichamama Red Cherry Program AB 18TY0019 Torby Grainpro). Jeśli kochasz cytrusową i pikantną Kenię, rozważ te:

27172 Kenia Kirinyaga Rungeto Karimikui AB
27434 Kenia Kirinyaga Rungeto Karimikui AA
27174 Kenia Kirinyaga Baragwi Guama AA
27175 Kenia Kiambu Kimaratia Gatare AA
27173 Kenia Kirinyaga Baragwi Kariru AB

Dla owoców tropikalnych, złożonej kwasowości i długotrwałego finiszu proponujemy:
28098 Kenia Nyeri Othaya Ichamama AB
28094 Kenia Nyeri Othaya Maganjo AA
28095 Kenia Nyeri Othaya Gura AA
28096 Kenia Nyeri Othaya Gura AB
28097 Kenia Ból Ichamama AA

Jak zawsze, zachęcamy Cię do planowania z wyprzedzeniem i współpracy ze swoim handlowcem w celu rezerwacji z wyprzedzeniem. Skontaktuj się z nami pod adresem [email protected], aby przejrzeć swoje wybory w Kenii.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *