Rustlers przedstawia bezmięsny filet z kurczaka z kurczaka

Brytyjska marka chłodzonych dań gotowych Rustlers wprowadziła na rynek swój pierwszy w pełni roślinny produkt — Meatless Maverick Chick’un Filet.

Gotowy posiłek składa się z fileta z białka grochu i pszenicy na bułce sezamowej. Całość zwieńczona jest wegańskim majonezem i liśćmi sałaty.

Rustlers — należący do producenta mięsa Kepak — wprowadził na rynek swoją pierwszą wegetariańską opcję, Meatless Maverick Classic Burger, około rok temu. Ale choć oznaczony jako roślinny, burger zawiera plasterek sera mlecznego, co czyni go nieodpowiednim dla wegan. Z drugiej strony nowy filet z kurczaka został certyfikowany przez Vegan Society.

© Rustlers

Kanapki wegańskie

Raport opublikowany w czerwcu wykazał, że wielu sprzedawców detalicznych w Wielkiej Brytanii zmniejszyło liczbę oferowanych kanapek wegańskich, chociaż użycie białek alternatywnych w kanapkach wzrosło aż o 620%. Punkty gastronomiczne, takie jak Subway, oferują zwykle więcej opcji niż supermarkety, a 34% oferowanych kanapek nie zawiera mięsa.

„Dla rosnącej liczby reduktorów mięsa, nasz Meatless Maverick Chick’un Burger zapewnia łatwą zamianę, jednocześnie dopasowując behawioralnie istniejące nawyki i pokonując najważniejsze bariery w próbie w kategorii produktów roślinnych – cenę i smak” – powiedziała Elaine Rothballer, szef marketingu marek konsumenckich w dziale spożywczym Grupy Kepak.

Nowa kanapka Rustlers jest już dostępna w Tesco.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *