Sałatka Cobb Jesienne Zbiory – Zdrowe Przepisy Sezonowe

Kluczowe składniki tego przepisu

składniki rozłożone na białej powierzchni z nałożonym tekstem

Sałatka Ziemniaczana

Moimi ulubionymi sałatkami do tego przepisu są mieszane zielone warzywa, ponieważ są trochę pieprzne i dobrze komponują się z odważnymi smakami tej sałatki. Lubię też te dodatki na łóżeczku z baby szpinaku. Możesz również zrobić kombinację obu lub szczerze użyć dowolnej zielonej sałatki, którą wolisz lub masz pod ręką.

Jajka

Żadna sałatka Cobb nie byłaby kompletna bez jajek na twardo. Aby ułatwić ich obieranie, najlepiej jest ugotować jajka na twardo, które nie są super świeże.

Boczek

Staraj się szukać nieutwardzonego, wędzonego boczku bez dodatku azotanów sodu. Możesz również użyć boczku z indyka, jeśli wolisz. Ugotuj i pokrusz na kawałki.

Jabłko

Do sałatek wolę używać chrupiących słodkich jabłek, takich jak Honeycrisp, pink lady, Mutsu, Piñata czy Ambrosia. Dodaje tak przyjemnej świeżości. Musisz go pokroić w kostkę, ale nie musisz obierać. Przeczytaj więcej o tym, które są dobre do wykorzystania w moim przewodniku po jabłkach.

Ser Cheddar

Zazwyczaj sałatka Cobb zawiera ser pleśniowy, ale w tej wersji na zbiory zdecydowaliśmy się na ser cheddar. Smaki jabłek, bekonu i sera cheddar są razem niesamowite! Bardzo ostry ser cheddar jest moim ulubionym, ponieważ jest dość mocny, więc trochę zajdzie daleko. Jest tak kremowy, cierpki i trochę orzechowy.

Przyprawione orzechy

Możesz zrobić własne domowe orzechy z przyprawami lub kupić je w sklepie.

Flakonik na sole trzeźwiące

Na koniec będziesz potrzebować smacznego vinaigrette do dokończenia tej sałatki. Na mojej stronie mam mnóstwo przepisów na sosy sałatkowe, ale jeśli potrzebujesz wskazówek, mój sos klonowy tahini, sos klonowy sherry lub vinaigrette jabłkowy są doskonałymi opcjami. Ten sos do sałatek z żurawinowym winegretem lub cytrynowym winegretem to inne pomysły, które warto wypróbować. Naprawdę nie możesz się pomylić!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *