Sałatka Marchewkowo-Żurawinowa – Południowy Ukąszenie

Ten przepis na sałatkę z marchwi i żurawiny zamienia klasyczne rodzynki na suszoną żurawinę i dodaje ananasa, prażone orzechy pekan i cytrynę, aby uzyskać jasną, świeżą i chrupiącą stronę, którą pokocha Twoja rodzina!

Sałatka Marchewkowo-Żurawinowa w niebieskiej misce

Ok, przyznaję. Nie jestem fanem rodzynek. Właściwie to dość łagodnie. Mam dosyć silną pogardę dla tych rzeczy. Ale kocham marchewki. Kiedy więc pewnego dnia ktoś zapytał mnie, czy lubię sałatkę z marchwi i rodzynek, odpowiedziałem: „Nie, nie lubię rodzynek”. Ale przyszło mi do głowy, że mogę po prostu zamienić rodzynki na suszoną żurawinę. Zrobiłem to w innych przepisach, takich jak Icebox Fruitcake mojej babci, więc dlaczego nie tutaj?

Sałatka Marchewkowo-Żurawinowa w niebieskiej misce

Więc wzięłam klasyczną sałatkę z marchwi i rodzynek, zamieniłam te rodzynki, trochę podrasowałam sos i dodałam do tego ananasa i prażone orzechy pekan. Rezultatem jest chrupiąca, świeża, chrupiąca sałatka z odrobiną słodyczy i pikantności, którą naprawdę uwielbiam.

Sałatka Marchewkowo-Żurawinowa w niebieskiej misce

Największym wyzwaniem w przygotowaniu tej sałatki jest tarcie marchewki. Jest to trochę czasochłonne i wymaga trochę smarowania łokci, jeśli używasz starej szkolnej tarki do pudełek. Korzystanie z przystawki do szatkowania w robocie kuchennym lub mikserze pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Możesz również użyć 10-uncjowej torebki marchewki zapałek, aby proces był jeszcze łatwiejszy, ale uważam, że tekstura jest całkiem inna i nie do końca taka, jaka chciałam. Mimo to, jeśli masz mało czasu lub nie masz sposobu, aby je zniszczyć, marchewki z zapałek będą działać.

Sałatka Marchewkowo-Żurawinowa w niebieskiej misce

Kilka rzeczy do zapamiętania:

Przepis wymaga około 6 średniej wielkości marchewek. Okazało się, że to mniej więcej 1 funt marchewki. Gdy zostaną starte, potrzebujesz 3 1/2 do 4 filiżanek.

Zdecydowałem się namoczyć żurawinę w odsączonym soku ananasowym i odrobinie gorącej wody (tylko tyle, by je przykryć), aby nabrały objętości, ale nie jest to wymagane.

Tak, w tym przepisie można użyć rodzynek – zwykłych lub nawet złotych rodzynek.

Jeśli chodzi o te orzechy pekan, opiekanie ich dodaje głębokiej pikantności i intensyfikuje smak. Włóż je do piekarnika 350° na około 5 minut, jeśli są w kawałkach lub 7 do 8 minut, jeśli są połówki. Po prostu wyjmij je, gdy pachną. Musisz także pozwolić im całkowicie ostygnąć przed dodaniem ich do sałatki.

Jeśli nienawidzisz siebie, możesz zamienić majonez na grecki jogurt. (Żartuję oczywiście – może. 😆)

Jeśli chodzi o obieranie tych marchewek, to kwestia preferencji. Jeśli są dobrze wyszorowane, nie ma nic złego w jedzeniu skórki. Niektórzy twierdzą, że mają „ziemisty” smak, więc z pewnością możesz je obrać, jeśli chcesz.

Karta Przepisu

Sałatka Marchewkowo-Żurawinowa

Uwagi

*W razie potrzeby możesz zamienić starte marchewki na 1 (10-uncjową) torebkę marchewki z zapałek. Konsystencja jest nieco inna, ale nadal jest pyszna.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *